W meczu rozgrywanym w ramach drugiej kolejki Polskiej Ligi Koszykówki Rosa Radom pokonała drużynę GTK Gliwice 86:64. Dla radomian była to inauguracja rozgrywek, gdyż ich mecz z pierwszej kolejki zostanie rozegrany dopiero w grudniu.

Rosa Radom – GTK Gliwice 86:64

Spotkanie bardzo dobrze rozpoczęło się dla gospodarzy. Punkty zdobywali Patrick Auda i Maciej Bojanowski, a Rosa objęła kilku punktowe prowadzenie. Przewagę szybko próbowali niwelować Quinton Hooker oraz Maverick Morgan, ale to podopieczni trenera Wojciecha Kamińskiego kontrolowali grę i prowadzili po pierwszych dziesięciu minutach gry 19:13. Drugą odsłonę spotkania celną trójką otworzył Marcin Piechowicz, czym powiększył jeszcze przewagę swojego zespołu. Po trójce Igora Zajcewa i dwóch punktach zdobytych przez Filipa Zegzułe radomianie prowadzili już różnicą 13 punktów. Ostatecznie po pierwszej połowie meczu Rosa prowadziła 45:31.

Trzecia kwarta ponownie należała do gospodarzy. Bardzo dobrze radzili sobie Patrick Auda i Michał Sokołowski, którzy powiększali przewagę swojej drużyny. Straty próbowali niwelować  Jonathan Williams wraz z Maverickiem Morganem, ale na ich skuteczne akcje bardzo szybko odpowiedział Kevin Punter i przed decydującą odsłoną meczu radomianie prowadzili różnicą 24 punktów. Zmian nie przyniosła także ostatnia kwarta, w której podopieczni trenera Wojciecha Kamińskiego kontrolowali przebieg gry i utrzymywali wcześniej wypracowaną przewagę. Ostatecznie Rosa wygrała to spotkanie 86:64.

Najlepszym zawodnikiem spotkania okazał się Kevin Punter, zdobywca 25 punktów. Wśród gości najlepiej zaprezentował się Maverick Morgan, który zdobył 17 punktów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj