Miami Heat, bez większych problemów poradzili sobie z Atlanta Hawks, wygrywając z nimi 116:93. Jest to już dziewiąte z rzędu zwycięstwo ekipy z Florydy. W derbach Nowego Jorku, tym razem lepsi Knicks, którzy wygrali 95:90. Detroit Piston po dobrym meczu Kentaviousa Caldwella-Pope’a pewnie pokonali New Orleans Pelicas 118:98. Kolejne świetne spotkanie Isaiaha Thomasa (44 punkty) i kolejne zwycięstwo Boston Celtics. Celtowie tym razem okazali się lepsi od Toronto Raptors, wygrywając 109:104. Indiana Pacers zwyciężyła w Orlando z tamtejszymi Magic, pokonując ich 98:88. Bardzo dobra gra w drugiej połowie, zapewniła ekipie Cleveland Cavaliers zwycięstwo nad Minnesottą Timberwolves 125:97. Pewne zwycięstwa odniosły również ekipy Utah Jazz, Dallas Mavericks, Memphis Grizzlies oraz Chicago Bulls. 41 punktów Erica Bledsoe nie wystarczyło, by pokonać Los Angeles Clippers. Phoenix Suns przegrali to spotkanie 114:124. Festiwal rzutów za trzy urządzili sobie Stephen Curry (11/15 z dystansu) oraz Klay Thompson (6/10), dzięki czemu ich Golden State Warriors wygrali z Charlotte Hornets 126:111.

BOSTON CELTICS (31-18) – (30-20) TORONTO RAPTORS 109:104

Isaiah Thomas znów był nie do powstrzymania dla rywali, szczególnie w czwartej kwarcie. Filigranowy rozgrywający zdobył 19 ze swoich 44 oczek właśnie w ostatniej części spotkania, dzięki czemu jego Celtics zdołali pokonać Raptors w bezpośrednim pojedynku o pierwszej miejsce w Atlantic Division.
Piąte zwycięstwo z rzędu Celtics daje im w tym momencie drugie miejsce na Wschodzie, tuż za Mistrzami NBA, Cleveland Cavaliers.
Oprócz Thomasa, w drużynie gospodarzy grali również inni zawodnicy. Jae Crowder uzbierał 14 oczek, natomias Al Horford – 11. Z dwudziestu trzech ostatnich punktów C’s. Thomas zdobył 18.
Wciąż bez Demara Derozana musieli sobie radzić gracze z Kanady. Koszykarz w dalszym ciągu walczy z urazem prawej kostki. Lider Raptors opuścił piąty z sześciu ostatnich meczów swojej ekipy. Pod jego nieobecność ciężar zdobywania punktów w dużej mierze spada na Kyle’a Lowry’ego, który tym razem zdobył 32 punkty. 13 oczek dorzucił Jared Sullinger, a Norman Powell – 12. Dla Raptors jest to siódme przegrane spotkanie, na dziewięć ostatnich.
W ostatniej kwarcie, gdzie intensywność spotkania równała się z tą w trakcie play-off doszło do małej przepychanki pomiędzy zawodnikami obu drużyn. Skończyło się na całe szczęście jedynie na utarczkach słownych i dwóch faulach technicznych. Dla Demarre’a Carrolla oraz Terry’ego Roziera.
Pierwsze prowadzenie, Celtics objęli dopiero w czwartej kwarcie, kiedy to przegrywając ośmioma punktami, dziewięć kolejnych zdobył nie kto inny jak Thomas i wyprowadził swój zespół na prowadzenie 95:94.
W ostatnich czterech minutach, prowadzenie zmieniało się aż sześciokrotnie. Kluczowym rzutem okazał się skuteczny rzut z dystansu Thomasa, który dał C’s prowadzenie 103:101 na 48 sekund przed końcem meczu.

MIAMI HEAT (20-30) – (28-21) ATLANTA HAWKS 116:93

Duet Goran Dragić (27 punktów) oraz Dion Waiters (20 punktów) poprowadzili zespół Miami Heat do dziewiątego, kolejnego zwycięstwa w ostatnim czasie. Seria zespołu z Florydy jest obecnie najdłuższą serią w NBA.
Obwodowi gracze Heat otrzymali również bardzo dobre wsparcie od Hassana Whiteside’a, który zdobył 18 punktów i tyle samo zbiórek. Dla ekipy z Florydy jest to najdłuższa seria zwycięstwo od ponad trzech lat.
Dla przegranych, najlepiej punktował Kent Bezemore, autor 14 punktów. Dwa punkty mniej zdobył Dennis Schroeder.
Taurean Prince z Atlanta Hawks w połowie czwartej kwarty został wyrzucony z boiska za brutalne powalenie Witeside’a na parkiet, gdy ten próbował dobić niecelny rzut. Na pomoc koledze podbiegł James Johnson i odpychając Prince’a wywołał przepychankę między zawodnikami obu ekip. Skończyło się na całe szczęście bez rękoczynów. Jednak podobnie jak zawodnik Hawks, tak i Johnson został wyrzucony z boiska. To był jedyny moment w drugiej połowie, gdy Hawks byli konkurencyjni dla Heat.
W poprzednich dwóch spotkaniach tych drużyn górą byli gracze z Atlanty, jednak zespół z Miami niczym nie przypomina ekipy, która wcześniej przegrywała mecz za meczem. Zwycięstwo wyrównało trzecią, najdłuższą passę zwycięstw w tym sezonie. Więcej meczów pod rząd wygrali jedynie Houston Rockets i Golden State Warriors.
Dwight Howard tym pojedynkiem przerwał passę pięciu kolejnych meczów z double-doule na koncie. Środkowy zakończył mecz z 6 punktami oraz 11 zbiórkami. Heat przeważali zarówno pod koszami, gdzie wygrali ten element 54-36, jak również na rozegraniu, gdzie rozdali o dziesięć asyst więcej.
W kolejnym spotkaniu Atlanta Hawks zmierzy się z Houston Rockets, co będzie pierwszym powrotem Dwighta Howarda do Teksasu, gdzie spędził trzy lata, po czym w lecie poprzedniego roku podpisał kontrakt z Jastrzębiami.

CLEVELAND CAVALIERS (33-15) – (19-30) MINNESOTTA TIMBERWOLVES 125:97

DETROIT PISTONS (22-27) – (19-31) NEW ORLEANS PELICANS 118:98

BROOKLYN NETS (9-40) – (22-29) NEW YORK KNICKS 90:95

ORLANDO MAGIC (19-32) – (26-22) INDIANA PACERS 88:98

OKLAHOMA CIY THUNDER (28-21) – (24-25) CHICAGO BULLS

DALLAS MAVERICKS (19-30) – (18-30) PHILADELPHIA 76ERS 113:95

DENVER NUGGETS (21-27) – (30-21) MEMPHIS GRIZZLIES 99:119

UTAH JAZZ (31-19) – (21-27) MILWAUKEE BUCKS 104:88