Za nami kolejna noc za oceanem. 76ers pokonali Lakers 44 punktami, co stało się najwyższą porażką w karierze LeBrona Jamesa, który w tym samym meczu pobił rekord Kareem Abdul-Jabbara pod względem minut spędzonych na boisku. Pozbawieni Nikoli Jokicia i Jamala Murraya Nuggets zdołali wygrać z Clippers. Wizards pokonali Pistons, Trail Blazers okazali się lepsi od Pacers, a Pelicans nie zdołali wywieźć zwycięstwa z Salt Lake City.

Detroit Pistons – Washington Wizards 107:126

• Bezpośrednie starcie dwóch najgorszych ekip NBA. Wizards przerwali serię dziewięciu porażek z rzędu dzięki udanej drugiej połowie, gdzie potrafili wyjść nawet na 21-punktowe prowadzenie. W całym meczu zwycięzcy rzucali na ponad 50% skuteczności z gry.
  • Liderem Czarodziejów tej nocy Kyle Kuzma, który na swoim koncie zapisał 32 punkty, 12 zbiórek i 8 asyst. 16 oczek dodał Deni Avdija, a po 12 Tyus Jones i Landry Shamet. Jordan Poole zanotował 10 punktów na skuteczności 3-9.
  • Po stronie Pistons 26 punktów, 7 asyst i 5 zbiórek padło łupem Cade’a Cunninghama. 16 oczek zdobył Ausar Thompson, a 15 wraz z 7 zbiórkami i 7 asystami Jaden Ivey.

Indiana Pacers – Portland Trail Blazers 110:114

• Drugie zwycięstwo w trzech ostatnich meczach Trail Blazers. Po stronie Pacers zaważyło tej nocy 20 strat i zaledwie 8 rzuconych trójek na niespełna 24% skuteczności. Gospodarze doprowadzili do punktowego kontaktu w ostatnich sekundach spotkania po wsadzie Bruce’a Browna. W kolejnym posiadaniu wynik meczu po stronie gości floaterem ustalił jednak Malcolm Brogdon.
  • Brogdon zanotował dziś 24 punkty i 7 asyst. Liderami drużyny z Portland okazali się być Jerami Grant, który zanotował 34 punkty i 7 zbiórek oraz Deandre Ayton, który zaskoczył 22 punktami i 13 zbiórkami. Dla Pacers 33 punkty i 9 asyst zdobył Tyrese Haliburton.

Philadelphia 76ers – Los Angeles Lakers 138:94

• Zapowiadane na hit starcie Lakers z 76ers zdecydowanie zawiodło. 44-punktowy blamaż Jeziorowców stał się najwyższą porażką LeBrona Jamesa w karierze i największą różnicą punktową pomiędzy drużynami na przestrzeni 290 dotychczasowych pojedynków w historii NBA. Dwucyfrową przewagę Sixers wypracowali sobie już w pierwszej kwarcie, dzieła dopełniając wygraną 40-14 czwartą odsłoną.
  • 30 punktów, 11 zbiórek i 11 asyst zapisał na swoim koncie Joel Embiid, który triple-double mógł pochwalić się już po trzech kwartach. 31 oczek wraz z 8 asystami zanotował Tyrese Maxey, a 16 punktów wchodzący z ławki Marcus Morris. Dla Lakers 18 punktów zdobył LeBron James, który stał się również tej nocy zawodnikiem z największą ilością minut spędzonych na parkietach NBA w historii, wyprzedzając w klasyfikacji wszech czasów Kareema Abdul-Jabbara.

Utah Jazz – New Orleans Pelicans 114:112

• Drugie kolejne starcie pomiędzy drużynami i drugie zwycięstwo Jazz. Drużyna z Salt Lake City ostatnie punkty w meczu zdobyła na 2:43 przed końcową syreną, czym pozwoliła przeciwnikom na odrobienie kilkopunktowej straty. W decydującym posiadaniu rzutu z półdystansu na dogrywkę nie trafił jednak Brandon Ingram.
  • Nowy rekord kariery uzyskał tej nocy pierwszoroczniak Keyonte George, który zawody zakończył z dorobkiem 19 punktów. 16 oczek i 10 asyst zanotował Jordan Clarkson, a po 14 punktów zdobyli Simone Fontecchio i Walker Kessler. Dla Pelicans 26 punktów i 7 asyst zdobył Zion Williamson, a 25 oczek padło łupem Brandona Ingrama.

Los Angeles Clippers – Denver Nuggets 104:113

• Pozbawieni odpoczywającego z powodu bólu w dolnej części pleców Nikoli Jokicia Nuggets potrafili dziś odrobić dwucyfrową stratę z przełomu trzeciej i czwartej kwarty. Goście pozwolili przeciwnikom na zdobycie zaledwie 16 punktów w decydującej odsłonie, samemu notują 36 oczek.
  • Bohaterem spotkania Reggie Jackson, który na swoim koncie zapisał 35 punktów na skuteczności 15-19 i 13 asyst. Drugą młodość przeżywał dziś Deandre Jordan, który wychodząc w pierwszej piątce, zanotował 21 punktów, 13 zbiórek i 5 asyst. Po stronie Clippers 31 punktów zdobył Kawhi Leonard, a 23 wraz z 14 zbiórkami Ivica Zubac. Paul George zanotował 6 punktów, trafiając 2 z 13 rzutów z gry.