Za nami przedostatnia noc preseasonowych spotkań za oceanem. Jej głównym wydarzeniem było bez wątpienia pierwsze od 5 lat bezpośrednie spotkanie Kevina Duranta z LeBronem Jamesem, w którym Suns pokonali Lakers. W wygranej z Clippers Nikola Jokić zanotował 25 punktów, 14 zbiórek i 8 asyst. Pozostałe spotkania przyniosły nam zwycięstwa Timberwolves, Celtics, Pistons i Kings.

Charlotte Hornets – Boston Celtics 99:127

Dominacja Celtics, którzy od początku drugiej kwarty nie zeszli poniżej 20 punktów przewagi. Pierwsza piątka Celtów ponownie zaimponowała po obu stronach parkietu a mimo gorszego dnia rzutowego poczynaniami rezerwowych kierował Payton Pritchard (3 punkty, 8 asyst).

Jaylen Brown zanotował 20 punktów, Derrick White 15, Kristaps Porzingis 14, a Jayson Tatum i Jrue Holiday zapisali na swoich kontach po 11 oczek. Po stronie Hornets 16 punktów i 5 asyst LaMelo Balla oraz 14 punktów Terry’ego Roziera.

Chicago Bulls – Minnesota Timberwolves 105:114

Piąte zwycięstwo w piątym meczu Timberwolves w tegorocznym preseason. Drużyna z Minneapolis komfort punktowy złapała w wygranej 36-25 trzeciej kwarcie. Dzieła dokończyli zmiennicy na czele z Nazem Reidem – autorem 14 punktów.

Dla pozbawionych dziś Karl-Anthony’ego Townsa i Mike’a Conley’a Wolves 19 oczek rzucił Anthony Edwards. Po stronie Bulls 21 punktów zanotował Nikola Vucević a 15 dodał Ayo Dosunmu.

Oklahoma City Thunder – Detroit Pistons 116:118

Pistons zdołali odrobić dwucyfrową stratę z połowy drugiej kwarty i wiele wskazywało na to, że zespół z Motor City dość pewnie zgarnie drugie zwycięstwo w preseason. W ostatnie 1,5 minuty przed syreną Thunder rzucili jednak 8 punktów, odrabiając większość start i strasząc rywali.

Liderem zwycięzców dziś Ausar Thompson, który zanotował 18 punktów i 8 zbiórek. 17 oczek dodał z ławki Marcus Sasser a 14 wraz z 6 asystami i 6 zbiórkami Cade Cunningham. Po stronie OKC 20 punktów Jalena Williamsa i 14 oczek, 7 zbiórek oraz 7 asyst Josha Giddey’a.

Los Angeles Lakers – Phoenix Suns 100:123

Pierwsze bezpośrednie starcie Kevina Duranta z LeBronem Jamesem od 2018 roku zapisujemy na konto KD. Do połowy trzeciej ćwiartki do Lakers dyktowali tempo gry, jednak wraz z zejściem pierwszoplanowych postaci wygląd meczu zmienił się o 180 stopni. Drugą połowę Suns wygrali łącznie 27 punktami zapisując na swoje konto czwarte zwycięstwo w piątym meczu preseason. Dodajmy, że w meczu nie wystąpili Devin Booker i Bradley Beal.

Wspomniany Durant zapisał na swoje konto 21 punktów i 4 zbiórki w 17 minut na parkiecie. LBJ uzbierał natomiast 19 oczek, a Anthony Davis do dorobku Jeziorowców dodał 15 punktów.

Los Angeles Clippers – Denver Nuggets 90:103

Obie ekipy zagrały dziś mocno spłaszczonymi rotacjami jak na mecz przygotowawczy. Clippers pozbawionych Kawhi Leonarda, Paula George’a, Russella Westbrooka i Marcusa Morrisa ciągnął przed długi czas Bones Hyland, który zapisał na swoim koncie 25 punktów, 7 zbiórek i 6 asyst.

Liderem dyktujących w drugiej połowie spotkania warunki Nuggets był Nikola Jokić, który w 28 minut uzbierał na koncie 25 punktów, 14 zbiórek i 8 asyst. Po 13 punktów dodali Aaron Gordon i Kentavious Caldwell-Pope.

Sacramento Kings – Utah Jazz 116:113

Pełne zmian prowadzenia spotkanie, które Kings rozstrzygnęli na swoją korzyść dzięki zaliczce wypracowanej w czwartej kwarcie. Królów do pierwszego zwycięstwa w preseason poprowadził Malik Monk, autor 23 punktów z ławki. Colby Jones dodał do dorobku drużyny 19 oczek a Kessler Edwards 14 wraz z 8 zbiórkami.

Po stronie Jazz 26 punktów zdobył Talen Horton-Tucker a 24 oczka dodał Collin Sexton.