Warriors pobili kolejny rekord. Wygrywając ostatniej nocy z Brooklyn Nets przypieczętowali miejsce w play-offach. Nikt w historii nie zrobił tego szybciej. Z kolei Cavaliers wyszli na mecz z Bulls bez LeBrona Jamesa i nie sprostali gościom z Chicago prowadzonych przez Wade’a i Butlera. W międzyczasie Carmelo Anthony uratował Knicks przed kolejną porażką trafiając game-winnera w starciu z Sixers. Blamażu nie uniknęli zawodnicy z Atlanty, przegrywając z niżej notowanymi Magic aż 86:105. 24 punkty zanotował Terrence Ross – nowy zawodnik rotacji Franka Vogela. Wcześniej Hornets pokonali na wyjeździe Kings po 23-punktowym występie Franka Kaminsky’ego. Napięcia nie wytrzymał Paul George. Lider Pacers został wyrzucony z meczu przeciwko Heat. Jego drużyna przegrała 95:113. To siódma porażka w ostatnich ośmiu meczach ekipy z Indianapolis. Własny parkiet obronili Mavericks zatrzymując DeMarcusa Cousinsa (12 punktów) i Anthony’ego Davisa (39 punktów). Prawdziwe ofensywne show dostali kibice Timberwolves i Rockets. Ekipa z Houston w 48 minut rzuciła aż 142 punkty.

PHILADELPHIA 76ERS – NEW YORK KNICKS 109:110

Tym razem Carmelo Anthony był w stanie doprowadzić sprawę do końca. Liderowi New York Knicks nie podobało się to, że zespół wypuścił z rąk kolejną dużą przewagę i w końcówce postanowił wziąć odpowiedzialność na własne barki. Na 0,3 przed końcem meczu w Madison Square Garden trafił rzut, który zapewnił gospodarzom jednopunktowe prowadzenie. Philadelphii 76ers zabrakło czasu na odpowiedź. – Sytuacja była bardzo podobna do tej z Filadelfii – mówił Melo, rozpamiętując mecz, w którym jego zespół także miał już wysoką przewagę, a przegrał po buzzer-beaterze T.J.-a McConella.

Tym razem jednak to ja trafiłem ostatnio rzut – dodał lider Knicerbockers. Zespół Jeffa Hornacka na pewnym etapie prowadził już 17 punktami, mimo to defensywna Knicks pozwoliła Szóstkom wrócić do rywalizacji. Na 9 sekund przed końcem, znakomity tej nocy Jahlil Okafor wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Ostatnie posiadanie należało jednak do Anthony’ego, który przygotował sobie pozycję i trafił nad rękami Roberta Covingtona. – To Melo, ma dar do zdobywania punktów w izolacjach. Robert dobrze go bronił – mówił po wszystkim trener Brett Brown.

Knicks wyszli do gry bez dwójki starterów – Joakima Noah (ścięgno podkolanowe) i Kristapsa Porzingisa (prawa kostka). Drużynie udało się przerwać serię dwóch porażek z rzędu, ale na walkę o play-offy może być już za późno. Anthony skończył mecz notując 37 punktów (15/25 FG, 2/7 3PT, 5/7 FT), 6 zbiórek, 2 asysty i blok. Wspierał go na jedynce Derrick Rose dokładając od siebie 18 oczek (8/17 FG), 5 zbiórek oraz 3 asysty. Z ławki dobry mecz rozegrał Justin Holiday dokładając 14 punktów (6/14 FG, 2/6 3PT), 7 zbiórek oraz 2 bloki.

W obozie Sixers najlepszym zawodnikiem był Jahlil Okafor, który ostatecznie przetrwał transferowe zawirowania. Wychowanek Duke spotkanie przeciwko Knicks skończył mając na swoim koncie 28 punktów (11/19 FG, 6/6 FT), 10 zbiórek oraz asystę. Kolejnych 20 punktów (7/19 FG, 2/11 3PT), 10 zbiórek, 2 asysty, 3 przechwyty i 2 bloki Roberta Covingtona. Swoje dołożył również Dario Sarić notując 19 oczek (7/17 FG, 1/5 3PT), 15 zbiórek i 5 asyst. W kolejnym meczu na własnym parkiecie zmierzą się z Golden State Warriors. Knicks czeka starcie z Toronto Raptors, również w Madison Square Garden.

CHICAGO BULLS – CLEVELAND CAVALIERS 117:99

Mimo przehandlowania Taja Gibsona i Douga McDermotta do Oklahomy, Chicago Bulls w dwóch meczach po zamknięciu okienka odnieśli dwa zwycięstwa. Poprzedniej nocy wykorzystali absencję chorego LeBrona Jamesa i pokonali Cleveland Cavaliers w ich własnej hali. Aż do połowy trzeciej kwarty to był bardzo zacięty pojedynek. W kolejnych minutach goscie z Chicago zaczęli uciekać budując w końcówce komfortową przewagę. Dla kibiców mistrzowskiej ekipy to kolejne potwierdzenie tego, jak bardzo wyniki Cavs zależą o LBJ-a. Nadal nie ma pewności, czy James zagra w kolejnym starciu swojej drużyny.

Bez względu na to czy to jest LeBron, czy ktoś inny – musimy być gotowi do gry – mówił po wszystkim Tristan Thompson. Bulls tryumfowali we wszystkich trzech rozegranych w tym sezonie meczach z Cavaliers. Ostatni pojedynek odbędzie się 31 marca w Chicago. – Bez LeBrona musieliśmy się skupić na zatrzymaniu zespołu Irvinga – mówił po wszystkim Dwyane Wade. Cavs grali również bez kontuzjowanych Kevina Love’a i J.R.-a Smitha. W pierwszej połowie ekipy dziewięć razy doprowadzały do remisu i dziesięć razy zmieniały się na prowadzeniu. Bulls uciekli Cavaliers w trzeciej kwarcie dzięki serii 11:0.

Dwyane Wade był najlepiej punktującym swojej drużyny. Weteran skończył mecz mając na koncie 20 punktów (9/18 FG, 1/3 3PT), 9 zbiórek i 10 asyst. Zabrakło mu zatem jednej zbiórki, by dobić do triple-double. Ta sztuka udała się jego koledze – Jimmy’emu Butlerowi. Drugi z wychowanków Marquette skończył z dorobkiem 18 punktów (7/19 FG, 4/6 3PT), 10 zbiórek oraz 10 asyst. Z ławki double-double zrobił Nikola Mirotić notując 14 punktów (5/8 FG, 2/5 3PT), 10 zbiórek, asystę i 2 przechwyty. Cameron Payne w swoim debiucie zanotował 6 oczek.

Niebezpieczna sytuacja miała miejsce w czwartej kwarcie, gdy Kyle Korver po upadku sygnalizował uraz nogi. Zawodnik początkowo obawiał się poważnej kontuzji kolana, ale skończyło się na stłuczeniu. W starciu z Bulls był drugim najlepszym strzelcem swojej ekipy trafiając 14 punktów (5/8 FG, 4/7 3PT). Kolejnych 14 oczek (5/6 FG, 4/5 3PT) z ławki zapewnił James Jones. Natomiast Kyrie Irving dwoił się i troił, ale to nic nie dało. 34 punkty (13/25 FG, 2/10 3PT, 6/7 FT), 9 zbiórek, 7 asyst i blok rozgrywającego. W kolejnym meczu Cavs u siebie zagrają z Milwaukee Bucks. Bulls wracają do United Center na mecz przeciwko Denver Nuggets.

CHARLOTTE HORNETS – SACRAMENTO KINGS 99:85

ATLANTA HAWKS – ORLANDO MAGIC 86:105

INDIANA PACERS – MIAMI HEAT 95:113

NEW ORLEANS PELICANS – DALLAS MAVERICKS 83:96

MINNESOTA TIMBERWOLVES – HOUSTON ROCKETS 130:142

BROOKLYN NETS – GOLDEN STATE WARRIORS 95:112