Drużyna Boston Celtics nie przedłużyła swoich szans na awans do kolejnej fazy NBA Playoffs i dzisiejszej nocy po raz pierwszy w tej serii dała się pokonać na własnym parkiecie zespołowi Atlanty Hawks.

ATLANTA HAWKS – BOSTON CELTICS 104:92

Miał być wielki mecz i wielkie emocje. Okazał się taktyczny majstersztyk. Szkoleniowiec Atlanty Hawks Mike Budenholzer perfekcyjnie przygotował swój zespół do szóstego meczu serii z Boston Celtics. Drużyna Jastrzębi wyciągnęła wnioski z poprzednich niepowodzeń w TD Garden i do dzisiejszego pojedynku przystąpiła już maksymalnie skoncentrowana. Goście od samego początku prezentowali bardzo zespołową koszykówkę popartą twardą i skuteczną defensywą. O ile w pierwszej połowie Celtics prowadzili w miarę wyrównany pojedynek (33:41), to w trzeciej kwarcie zupełnie oddali inicjatywę swoim rywalom. Hawks dzięki świetnej gdzie wszystkich swoich podstawowych zawodników systematycznie powiększali swoją przewagę. Przed ostatnią odsłoną spotkania ekipa przyjezdna prowadziła różnicą nawet 21 punktów (59:80), co praktycznie przesądzało o losach tego widowiska i serii. W ostatnich 12 minutach obraz meczu starał się jeszcze zmienić ambitny zespół gospodarzy, ale ostatecznie triumfowali goście ze stanu Georgia 104:92.

Ponownie w tej serii najlepszym zawodnikiem w szeregach Atlanty Hawks okazał się Paul Millsap. Silny skrzydłowy tym razem zapisał na swoim koncie 17 punktów, osiem zbiórek, cztery bloki, dwie asysty i przechwyt. Po 15 „oczek” mieli Kent Bazemore oraz Al Horford. 14 punktów, dziewięć zbiórek, trzy asysty, dwa bloki i przechwyt zanotował Kyle Korver. Natomiast 12 punktów, osiem asyst i trzy zbiórki dołożył z ławki Dennis Schroder.

W zespole Celtics pod względem statystycznym najlepiej zaprezentował się Isaiah Thomas. Filigranowym lider gospodarzy miał 25 punktów, 10 asyst, trzy zbiórki, przechwyt i blok.

W drugiej rundzie NBA Playoffs na zespół Atlanty Hawks czeka już ekipa Cleveland Cavaliers, która w stosunku 4-0 pokonała Detroit Pistons.