Cztery kolejne spotkania za nami. Milwaukee Bucks kontynuują nieudaną passę przegrywając pomimo 48 punktów Giannisa Antetokounmpo z Houston Rockets. Boston Celtics pokonali Indiana Pacers po 69 punktach duetu Tatum-Brown. Doskonałe spotkanie mają za sobą również Julius Randle i Jalen Brunson, którzy łącznie zanotowali 72 oczka, a New York Knicks pokonali Washington Wizards. Pozbawieni Joela Embiida Philadelphia 76ers ulegli tymczasem Utah Jazz.

Indiana Pacers – Boston Celtics 101:118

• Celtics kontrolowali to spotkanie przez pełne 48 minut. Goście w pierwszej kwarcie wypracowali sobie dwucyfrową przewagę, co pozwoliło im na pozostanie na prowadzeniu do końcowego gwizdka. Mimo małego kryzysu w trzeciej kwarcie, gdy Pacers odrobili część strat, w czwartej odsłonie drużyna z Bostonu rezultatem 34-20 zapewniła sobie zwycięstwo na trudnym terenie w Indianapolis.
  • C’s do zwycięstwa poprowadził duet Jayson Tatum-Jaylen Brown, który zanotował 27 z 46 trafień swojej drużyny. Tatum do 38 punktów dodał 13 zbiórek, 6 asyst i 8 trójek, co stało się jego nowym rekordem kariery. Brown zanotował 31 punktów na skuteczności 13-20 z gry i 4 asysty. W całym spotkaniu zaledwie 6 minut na parkiecie zdążył spędzić Kristaps Porzingis, który w pierwszej kwarcie doznał urazu oka. Zawodnik nie powrócił już tego wieczoru do gry, jednak w przerwie pojawił się na rozgrzewce rzutowej.
  • Pacers zatrzymani zostali dziś na 101 punktach, co stało się ich najniższą zdobyczą w tym sezonie. 20 punktów zdobył Bennedict Mathurin, a Tyrese Haliburton do 17 oczek dodał 6 zbiórek, 7 asyst i 5 przechwytów. Buddy Hield zanotował natomiast 15 punktów.

Washington Wizards – New York Knicks 105:121

• Zdecydowana wygrana Knicks, którzy po pierwszej kwarcie prowadzili już 15-stoma punktami. Drużyna z Nowego Jorku zdominowała dziś rywali mimo spotkania back-to-back po wczorajszej wygranej w Filadelfii. Dla gości to czwarte zwycięstwo z rzędu.
  • Graliśmy w dobrym tempie w dzisiejszym spotkaniu, jednak nie to było najważniejsze. Byliśmy solidni we wszystkich elementach, dobrze broniliśmy – chwalił swoją drużynę Tom Thibodeau. 39 punktów, 7 zbiórek i 5 asyst zanotował dla gospodarzy Julius Randle, a 33 oczka i 8 asyst dodał Jalen Brunson. W 15 meczach z drużynami z negatywnym bilansem Knicks notują w tym sezonie bilans 14-1.
  • Dla Wizards to czwarta porażka z rzędu. Dla drużyny z Waszyngtonu 27 punktów tej nocy zdobył Kyle Kuzma, a 23 oczka, 10 zbiórek i 6 asyst zapisał na swoim koncie Deni Avdija. Jordan Poole, który na ten moment ma najniższy wskaźnik +/- spośród wszystkich zawodników ligi, zanotował 10 punktów na skuteczności 4-10.

Philadelphia 76ers – Utah Jazz 109:120

• Trzecia porażka w ostatnich czterech meczach 76ers. Na parkiecie nie zobaczyliśmy dziś jednak Joela Embiida, który zmaga się z problemami z kolanem. Drużyna z Filadelfii ma bilans 2-6 w meczach bez swojego lidera i zdecydowanie wiele do poprawy.
  • Gdy mamy Joela, wiemy, co wniesie do naszej gry – przyznał Tyrese Maxey. – Bez niego, musimy znaleźć zawodników, którzy wkroczą i wezmą na siebie ciężar zdobywania punktów i innych elementów – dodał autor 25 punktów i 9 asyst. 24 oczka zdobył dla gospodarzy Kelly Oubre Jr, a Paul Reed zanotował 16 punktów.
  • Wykorzystując absencje Embiida Jazz rzucili dziś z pomalowanego 72 punkty. Do zwycięstwa gości z Salt Lake City poprowadzili Lauri Markkanen i Collin Sexton, którzy zakończyli spotkanie z double-double na koncie. Fin rzucił 33 punkty na skuteczności 12-19 z gry, które uzupełnił o 13 zbiórek, a obrońca do dorobku drużyny dodał 22 oczka i 10 asyst.

Houston Rockets – Milwaukee Bucks 112:108

• Po zakończeniu 2023 roku bilansem 11-2 w grudniu, w nowym roku Bucks przegrali trzy z czterech dotychczasowych meczów. Przez całe spotkanie drużyna z Milwaukee musiała gonić dziś wynik, łapiąc kontakt punktowy z przeciwnikami dopiero w końcowych minutach czwartej kwarty. Rockets nie dali jednak wydrzeć sobie zwycięstwa i wygrali po raz 15. w 21 występach przed własną publicznością.
  • Bucks nie pomógł nawet 48-punktowy występ Giannisa Antetokounmpo. Grek trafił dziś 16 z 28 oddanych rzutów, a dzięki 17 zbiórkom zanotował siódme kolejne double-double. – Musimy grać lepiej, musimy bronić lepiej, musimy bardziej ufać sobie nawzajem – przyznał krótko po meczu Giannis. 18 punktów zanotował Damian Lillard, a 10 Khris Middleton.
  • Dla zwycięzców 21 punktów zdobył dziś wraz z 11 zbiórkami i 4 asystami Alperen Sengun. 16 punktów dodał Jalen Green, a po 14 oczek zanotowali Fred VanVleet i Jabari Smith Jr. Różnicę zrobiła dziś jednak ławka drużyny z Houston, która pokonała swoich vis-à-vis 43-22.