W przypadku Klaya Thompsona sprawa była oczywista. Zawodnik Golden State Warriors w trakcie play-offów doznał poważnego urazu kolana, co siłą rzeczy wykluczyło go z gry dla reprezentacji Stanów Zjednoczonych na turnieju w Chinach. Czy będzie gotowy na Igrzyskach Olimpijskich? 


Najpierw musimy się skupić na samym zawodniku. Klay Thompson zerwał więzadła krzyżowe w kolanie podczas finału NBA przeciwko Toronto Raptors. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie zobaczymy zawodnika na parkiecie w nadchodzącym sezonie. Trudno powiedzieć, czy Golden State Warriors będą chcieli podejmować ryzyko mając na uwadze fakt, że Thompson podpisał z zespołem wieloletnie przedłużenie swojego kontraktu. Zdrowie jest najważniejsze.

Niektórzy specjaliści sugerują nawet, by Thompson odpuścił zarówno sezon 2019/2020, jak i… sezon 2020/2021. Dwa lata poza grą? Psychicznie byłoby to dla Thompsona nie do wytrzymania, dlatego ta sugestia zapewne nie będzie brana przez zawodnika pod uwagę. Pytanie – czy zdecyduje się zagrać na Igrzyskach Olimpijskich, jeśli dostanie zielone światło? Gregg Popovich przywitałby go z otwartymi ramionami, czy podobne odczucia miałby Steve Kerr pełniący obowiązki asystenta?

– Naprawdę chciałbym zagrać dla drużyny narodowej – przyznaje Thompson. – Taki jest też plan, żeby znaleźć się w drużynie na Igrzyska – dodaje. Klay mógłby dołączyć do Stephena Curry’ego, który w delikatny sposób zapowiedział powrót do reprezentacji. Panowie na wspólną grę w trykocie USA zareagowali bardzo entuzjastycznie. – To byłoby coś świetnego. Graliśmy już ze sobą na Mistrzostwach Świata, ale wtedy rzadko razem przebywaliśmy na parkiecie – mówi dalej wychowanek Washington State.

Oprócz Curry’ego i Thompsona, w kwestii powrotu do drużyny narodowej wypowiedzieli się także Draymond Green oraz Damian Lillard wskazując na swoją chęć reprezentowania kraju w Tokio. Turniej Igrzysk odbędzie się na przełomie lipca i sierpnia, więc jest to dla zawodników NBA rozwiązanie o wiele bardziej komfortowe niż MŚ, które zakończyły się na dwa tygodnie przed rozpoczęciem obozu przygotowawczego. Wielu koszykarzy właśnie z tego powodu miało z udziału w turnieju zrezygnować.

NBA: Blake Griffin nie jest jeszcze gotowy do gry


Subscribe
Powiadom o
11 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
hakeem_
hakeem_
22 września 2019 13:31

Nie no, najlepiej jakby pauzował do końca kontraktu.
Wiadomo.

The T
The T
22 września 2019 14:07

Śmieszne że teraz nagle wszyscy chcą grać dla reprezentacji.

bolo ekspert
bolo ekspert
22 września 2019 14:59

A czemu niby ma być dwa lata poza grą? Czy ktoś napisał, a nie pomyślał? 🙂

Kuba
Kuba
22 września 2019 16:19

Nie wiem skąd nagle bierze się temat dwóch sezonów poza grą. A co udziału w IO-Thompson swoim poziomem zdecydowanie bardziej pasował do tegorocznej reprezentacji na mistrzostwa świata niż do zawodników z czołówki ligi.

K-Pax
22 września 2019 17:57
Odpowiedz  Kuba

Weź się nie ośmieszaj , Thompson wniesie bardzo dużo do tej drużyny.

Kuba
Kuba
22 września 2019 21:11
Odpowiedz  K-Pax

Jeżeli się w niej znajdzie.Na IO prawdopodobnie pojedzie pierwszy garnitur zawodników więc dla niego nawet jeśli będzie chciał miejsca może zabraknąć ze względu na to że są inni lepsi i znacznie lepsi. Jedyna droga to nepotyzm Kerra i to by mnie niestety nie zaskoczyło.

K-Pax
22 września 2019 23:20
Odpowiedz  Kuba

Kto jest lepszy na jego pozycji ? Może Harden czy Westbrook który tylko cegli ?

Kuba
Kuba
23 września 2019 08:51
Odpowiedz  K-Pax

Oczywiście ci dwaj to nieporównanie lepsi zawodnicy.Między innymi ci dwaj.

K-Pax
23 września 2019 09:11
Odpowiedz  Kuba

Dokładnie Westbrook ze swoją skutecznością i Harden ze spalaniem się w końcówkach ?

cormac
cormac
23 września 2019 11:29
Odpowiedz  Kuba

umiejętnościami na pewno lepsi, czy będą bardziej pasować do drużyny to inna sprawa. Natomiast daj se chłopie już siana, jakikolwiek artykuł o GSW to już lecisz z krytyką, podobnie jak ktoś coś napisze o Simmonsie. Ja nie lubię Jamesa ale to nie znaczy że mam o tym wszystkim przypominać pod każdym newsem na jego temat

K-Pax
23 września 2019 11:42
Odpowiedz  cormac

Cormac a jakie umiejętności ma Westbrook ? Chyba że masz na myśli nabijanie pustych statystyk.