Pinar Krasiyaka wygrał wyjazdowe spotkanie z Tofas Bursa 86:80. Dobrą serię kontynuuje reprezentant Polski Mateusz Ponitka, który był wyróżniającym się graczem swojej drużyny.

Według bukmacherów Pinar nie był faworytem tego spotkania i początek meczu, w którym przewagę zyskał zespół z Polakiem w składzie był dość zaskakujący. Goście zyskali kilka punktów przewagi i starali się utrzymywać ją przez całą pierwszą połowę. Po dwudziestu minutach Pinar prowadził różnicą 2 punktów. W drugiej połowie spotkanie było bardzo wyrównane i można było oglądać grę punkt za punkt. Ostatecznie drużyna z reprezentantem Polski w składzie zdołała obronić przewagę z pierwszej połowy i wygrać to spotkanie 86:80.

Mateusz Ponitka spędził na parkiecie blisko 34 minuty. W tym czasie zdobył 13 punktów (6/10 z gry), 5 zbiórek i 3 asysty. Pinar Krasiyaka ma po tym meczu bilans 9-6 i zajmuje miejsce w górnej części tabeli.