Obradoiro CAB, w którego barwach występuje Adam Waczyński nie może zaliczyć kończącego się sezonu hiszpańskiej Ligi Endesa do udanych. Sam Polak był wyróżniającą się postacią swojego zespołu, co nie pozostało niezauważone przez inne zespoły z Półwyspu Iberyjskiego.


Unicaja Malaga jest podobno bardzo mocno zainteresowana usługami reprezentanta Polski. Miałby być on zastępstwem dla Mindaugasa Kuzminskasa, który prawdopodobnie pożegna się z Hiszpanią.

Przenosiny do Malagi byłyby kolejnym wielkim krokiem w rozwoju dla Waczyńskiego. Unicaja to aktualnie szósta siła w Hiszpanii oraz zespół regularnie występujący w Eurolidze, którą w przyszłym roku zamieni na Eurocup. W tegorocznych turnieju z tego cyklu, zespół z południa Hiszpanii zaszedł do najlepszej szesnastki tych rozgrywek.

Popularny Waca zakończył rozgrywki w Hiszpanii osiągając średnio 15 punktów, 2.5 zbiórki oraz 1.3 asysty w każdym spotkaniu. Statystyki mogły być lepsze, niestety Polak jeszcze w kwietniu nabawił się kontuzji dłoni, która wyeliminowała go z gry do końca sezonu.

Adam Waczyński MVP ligi hiszpańskiej? Pomóż!

[social title=”Obserwuj autora” subtitle=”” link=”https://twitter.com/DominikKoldziej” icon=”fa-twitter”]

[social title=”Obserwuj PROBASKET” subtitle=”” link=”https://twitter.com/probasketpl” icon=”fa-twitter”]
ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here