Adam Waczyński ma za sobą kapitalny EuroBasket we Francji, jak i równie dobry sezon w Hiszpanii. Grał jednak w słabym Rio Natura Monbus Obradoiro. Akcje polskiego skrzydłowego rosły z tygodnia na tydzień, dlatego kwestią czasu było jego przejście do lepszego klubu. Jak się okazało, jest nim Unicaja Malaga.


Na zeszłorocznym EuroBaskecie Waczyński, wraz z reprezentacją Polski wyszedł z grupy, osiągając tym samym założenie postawione przed wyjazdem na tę imprezę. W sześciu meczach skrzydłowy reprezentacji Polski notował 15,8 punktu oraz 2,5 zbiórki. Trafiał kapitalne 58,3% rzutów z gry, 46,4% za trzy oraz 84,8% z linii rzutów osobistych.

Waczyński okazał się w minionych rozgrywkach trzecim najlepszym strzelcem ligi hiszpańskiej. Pod względem trafionych trójek (58/138) zajął siódmą lokatę. Polak był też 14. pod względem skuteczności rzutów z gry. W całych rozgrywkach notował średnio 12,5 punktu, a w niektórych momentach tego sezonu było to nawet 20 „oczek” na mecz.

Waczyński 58 razy zdobywał punkty po rzutach za trzy (na 138 prób) co dało mu siódmą lokatę pod względem liczby trafionych „trójek” oraz 14. miejsce biorąc pod uwagę skuteczność rzutów.

Nowy klub polskiego strzelca powstał w 1992 z połączenia dwóch wcześniej istniejących organizacji – Caja de Ronda i Mayoral Maristas. Obecnie Unicaja jest klubem ze ścisłej czołówki hiszpańskiej ligi (w sezonie regularnym szóste miejsce w Hiszpanii), regularnie występuje w Eurolidze.

Były już zespół popularnego „Wacy” z bilansem 10. zwycięstw oraz aż 24. porażek zajął 15. lokatę w hiszpańskiej ekstraklasie. Oznacza to, że Obradoiro utrzymało się w lidze i w przyszłym sezonie również zagra w ACB.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here