Polpharma Starogard Gdański nie ustaje w procesie budowania kadry na przyszły sezon. Trener Milija Bogicević będzie korzystał z umiejętności serbskiego silnego skrzydłowego.


Andrija Bojić to 24 – letni podkoszowy mierzący 207 centymetrów. Przez pierwsze pięć lat swojej dorosłej kariery reprezentował barwy serbskich klubów, kolejno Mega Vizura, OKK Belgrad, Borac Cacak i Mladost Zemun. Minione rozgrywki zawodnik rozpoczął w Zemunie ( 9 meczów – śr. 17.7  punktów i 7 zbiórek) skąd przeniósł się do  ligi węgierskiej, gdzie w zespole Jaszbereny rozegrał 16 meczów w których spędzał na parkiecie średnio 31 minut. Średnie statystyki Andriji Bojicia kształtowały się na poziomie 21.3 punktów i 7.9 zbiórek, co pozwoliło mu cieszyć się z miana najlepszego strzelca ligi węgierskiej. Drużyna nowego nabytku „Kociewskich Diabłów” w pierwszym etapie tamtejszej Division A zajęła 12. miejsce w stawce 14 zespołów co oznaczało walkę o miejsca 11-14 ligi. Jaszbereny nie zdołał poprawić swojej lokaty w drugim etapie rozgrywek i sezon 2016/17 zakończył na 12 miejscu.

[ot-video][/ot-video]

Andrija Bojić to trzeci obcokrajowiec w drużynie trenera Miliji Bogicevicia. Wcześniej klub podpisał umowy z Joe Thomassonem i Aamenem Tanksleyem. Polską część kadry stanowić mają: Marcin Flieger, Jakub Schenk, Szymon Rduch, Przemysław Szymański, Filip Pruefer, Maciej Poznański i Daniel Gołębiowski.


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj