Stelmet stawia na zaufanych i sprawdzonych ludzi. Po Arturze Gronku nową umowę z Mistrzem Polski podpisał Przemysław Zamojski. 


Popularny „Zamoj” swoją karierę zaczynał w Elblągu. Potem związał się z Trójmiastem, gdzie grał dla Asseco Gdynia i Prokomu Treflu Sopot. Od 2013 roku reprezentuje barwy Stelmetu BC Zielona Góra. Z zielonogórskim klubem trzy razy świętował mistrzostwo Polski. Ogólnie Zamojski ma na swoim koncie aż dziewięć złotych medali, co oznacza, że jest absolutnym rekordzistą ligi w tej kwestii- po osiem tytułów mają Adam Wójcik i Maciej Zieliński, a przecież obaj już dawno zakończyli kariery.

Tymczasem Przemysław Zamojski, który jest także etatowym reprezentantem Polski, związał się z zielonogórskim klubem na kolejne trzy lata i ma szansę swój rekord śrubować- Bardzo się cieszę z tej umowy. Oznacza dla mnie stabilizację, a to bardzo ważne. Mam nadzieję, na kolejne sukcesy z klubem – powiedział zawodnik.

Nowa trzyletnia umowa wiąże zawodnika ze Stelmetem BC do 2020 roku. W poprzednich rozgrywkach Przemysław Zamojski zdobywał średnio 9,3 punktu, 2,6 zbiórki i 1,5 asysty na mecz.

Źródło: basketzg.pl


Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments