Oglądamy NBA: Kapitalny występ i historyczny sezon Russella Westbrooka!

0
888

Nie tylko NBA League Pass jest teraz za darmo! Jeśli chcecie obejrzeć najlepsze klasyki, a nie chcecie się nigdzie rejestrować, to na oficjalnym kanale NBA na YouTube publikowane są “klasyki” z ostatnich lat. Dziś polecamy retransmisję spotkania Denver Nuggets – Oklahoma City Thunder, które zapisało się na kartach historii ligi.


NBA w czasie zawieszenia rozgrywek robi, co może, aby kibice pamiętali o najlepszej lidze świata. Nie tylko udostępnia pakiet NBA League Pass bezpłatnie na 30 dni, ale też na swoim kanale na YouTube przypomina wielkie klasyki!

Jeśli nie pamiętasz przebiegu tego spotkania, to nie czytaj dalej, tylko przejdź do góry i włącz mecz!

Spotkanie walczących o Play-Offs Thunder i Nuggets z 9 kwietnia 2017 roku na zawsze pozostanie w księgach rekordów NBA. Na 5:59 przed końcem czwartej kwarty przewaga Denver wzrosła do 14 punktów. Nic nie zapowiadało wówczas, że kwestia rezultatu rozstrzygnie się dopiero w ostatniej akcji.

Wcześniej po obu stronach parkietu brylowali Danilo Gallinari (34 punkty, 10 zbiórek) i Nikola Jokić (23 punkty). 

W szeregach Thunder prym wiódł z kolei niezastąpiony wówczas Russell Westbrook. Rozgrywający OKC zakończył spotkanie z dorobkiem 50 punktów, 10 asyst i 16 zbiórek, czym przypieczętował swoje 42. triple-double sezonu zasadniczego. To właśnie jego rzut na równi z końcową syreną zapewnił przyjezdnym zwycięstwo. Tym samym przyszły MVP ligi pobił rekord Oscara Robertsona, który w latach 1961-1962 zaliczył 41 triple-double.

Pełne statystyki tego spotkania znajdziecie tutaj.


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here