Dziś jest ta niedziela, którą lubimy najbardziej. Już o 18:00 czasu polskiego pierwszy mecz NBA. Drugi o 21:30, a dodatkowo oba te spotkania transmitować będzie Canal+ Sport. Najpierw Orlando Magic podejmą Golden State Warriors, a następnie Los Angeles Lakers zagrają na wyjeździe z Dallas Mavericks.

Magic przerwali w piątek serię trzech porażek z rzędu i wygrali z Bucks 112:96. Warriors mają najlepszy bilans w NBA 36-6 i wygrali ostatnie 10 z 11 spotkań.

Lakers będą musieli przeciwstawić się zespołowi Mavs bez D’Angelo Russella, który doznał ostatnio, niegroźnego na szczęście, urazu kolana. Będzie odpoczywał około tygodnia, najwyżej dwóch.

Pod nieobecność młodego lidera Lakers więcej minut dostaną zapewne Jordan Clarkson and Lou Williams. Oba zespoły zagrały już ze sobą w tym sezonie dwukrotnie i za każdym razem wygrywali Mavericks. Były spotkania rozgrywane w Los Angeles. Dzisiejszy mecz odbędzie się w Dallas.

W zespole Mavs nie zagra J.J. Barea, który znów doznał urazu i z powodu problemów z łydką nie wróci na parkiet przez kilka tygodni. Więcej minut otrzyma zapewne Seth Curry, a obie drużyny grać będą pewnie niższym składem bez klasycznego centra.

Niedzielny wieczór z NBA:

18:00 Canal+ Sport 2 : Orlando Magic – Golden State Warriors

21:30 Canal+ Sport : Dallas Mavericks – Los Angeles Lakers

sts

Zdecydowanymi faworytami ekspertów STS są jak widać Warriors i Mavericks. Oprócz tego w niedzielny wieczór jeszcze dwa mecze. O północy RaptorsSuns, a godzinę później WolvesNuggets.