Sporo się działo w lidze NBA w sobotnią noc. Zaczęło się od pojedynku Boston Celtics – Portland Trail Blazers. Zwycięstwo, dopiero po dogrywce zainkasowali koszykarze z Portland. Świetny mecz Kawhiego Leonarda (41 punktów) pozwolił San Antonio Spurs cieszyć się z kolejnego zwycięstwa, tym razem nad Cleveland Cavaliers. Spurs wygrali 118:115. Nie mniej ciekawie było w Detroit, gdzie tamtejsi Pistons wygrali z Washington Wizards 113:112 po skutecznej dobitce Marcusa Morrisa równo z syreną. Zespołowa koszykówka Charlotte Hornets pozwoliła im cieszyć się z wygranej nad Brooklyn Nets. Bez odpoczywającego Joela Embiida Philadelphia 76 uległa na wyjeździe Atlancie Hawks. Kolejną porażkę na swoi koncie zapisują Knicks, którzy przed własną publicznością przegrali z Phoenix Suns 105:107. Niespodziankę swoim kibicom sprawili Miami Heat, którzy pokonali Milwaukee Bucks. Brak Chrisa Paula już daje o sobie znać. Los Angeles Clippers nadspodziewanie wysoko przegrali z Denver Nuggets 98:123. Swoje mecze wygrały ekipy Bulls, Jazz i Rockets.

BOSTON CELTICS (26-17) – (19-27) PORTLAND TRAIL BLAZERS 123:127

Damian Lillard przeprowadzając trzypunktową akcję na 47 sekund do końca dał swojemu zespołowy wystarczającą przewagę do tego, by wygrać sobotnie spotkanie z Boston Celtics. Lillard zdobył w tym meczu 28 punktów.
Blazers to świetny zespół. Mają dobry skład, są zdrowi i dziś po prostu zagrali bardzo dobry mecz. – komentował po meczu trener Celtics, Brad Stevens.
Dla C’s jest to piąte przegrane spotkanie z rzędu. Jedynym pocieszeniem jest kolejny świetny występ Isaiah Thomasa. Rozgrywający zdobył 41 punktów. Był to jego czternasty mecz w którym zdobył minimum 30 punktów.
Zagraliśmy dobry mecz. Oni po prostu trafiali takie rzuty, które ciężko było obronić. – mówił Thomas.
W końcówce regulaminowego czasu gry przy stanie 113:110 za trzy na osiem sekund do końca trafił, zawodnik Celtics, Terry Rozier, co oznaczało dogrywkę.
W dogrywce, na półtorej minuty przed końcem za trzy trafił Thomas dając swojej drużynie jednopunktowe prowadzenie. To jednak nie wystarczyło, ponieważ w odpowiedzi dwa rzuty wolne trafił Al-Farouq Aminu ponownie wyprowadzając Blazers na minimalną przewagę.
Po stracie Celtics, wcześniej wspomnianą, trzypunktową akcję przeprowadził Lillard, co dało im wówczas cztery punkty przewagi, na 47 sekund do końca.

CLEVELAND CAVALIERS (30-12) – (34-9) SAN ANTONIO SPURS 115:118

Kawhi Leonard zdobył 41, a LaMarcus Aldridge 13 punktów w zwycięstwie Spurs nad Mistrzami NBA. Zwycięstwo tym okazalsze, że w ekipie z Teksasu zabrakło dwóch podstawowych graczy, Tony’ego Parkera oraz Pau’a Gasola.
Dla przegranych liderami byli, Lebron James oraz Kyrie Irving, którzy zdobyli po 29 punktów.
Mecz mógł się zakończyć już w regulaminowym czasie. Po punktach Jamesa na 34 sekundy do końca rzut mogący dać zwycięstwo ekipie Spurs oddawał Leonard. Jednak dobrze pilnowany przez Jamesa, przestrzelił. W odpowiedzi również niecelnie rzucił Lebron, co oznaczało dogrywkę, przy remisie po 107.
Pomimo, że na 24 sekundy do końca dogrywki fatalną stratę popełnił Lebron James Cavs wciąż mieli szansę na kolejną dogrywkę, jednak rzut z dystansu przestrzelił Kevin Love.
Samo spotkanie było ciekawe dla oka. Obie ekipy pokazały się z dobrej strony pozostawiając po sobie interesujące widowisko. Bardzo ciekawie wyglądała w tym meczu rywalizacja dwóch wielkich graczy. Kawhiego Leonarda oraz Lebrona Jamesa. W grze obu zawodników widać było chęć wygrywania, rywalizacji i walkę o każdą piłkę.
Absencja Gasola może potrwać nawet miesiąc. Hiszpan złamał sobie lewą rękę na jednym z treningów, co znacząco osłabia zespół przed nadchodzącymi meczami. Niewykluczone, że Spurs będą starali się pozyskać kogoś pod kosz przed zbliżającym się deadlinem.

DETROIT PISTONS (21-24) – (23-20) WASHINGTON WIZARDS 113:112

CHARLOTTE HORNETS (23-21) – (9-34) BROOKLYN NETS 112:105

ATLANTA HAWKS (26-18) – (15-27) PHILADELPHIA 76ERS 110:93

NEW YORK KNICKS (19-26) – (14-29) PHOENIX SUNS 105:107

MIAMI HEAT (14-30) – (20-23) MILWAUKEE BUCKS 109:97

MEMPHIS GRIZZLIES (26-20) – (34-13) HOUSTON ROCKETS 85:119

DENVER NUGGETS (18-24) – (29-16) LOS ANGELES CLIPPERS 123:98

UTAH JAZZ (29-16) – (22-21) INDIANA PACERS 109:100