Można powiedzieć, że były już pierwszoroczniak w NCAA, Dominik Olejniczak idzie śladem Tomasza Gielo, albowiem zdecydował się on zmienić uczelnię. W przyszłym sezonie zobaczymy go w barwach Ole Miss Rebels!


W 9 ostatnich meczach zeszłego już sezonu NCAA, młody koszykarz notował średnio 10,3 punktu oraz 4,6 zbiórki. Olejniczak był zdecydowanie najjaśniejszym punktem uczelni Bulldogs, która wygrała w sezonie 2015/16 ledwie siedem spotkań.

Nam udało się dowiedzieć, że nie tylko Ole Miss interesowali się młodym prospektem. Okazało się, że był on „łakomym kąskiem” dla każdej uczelni, bowiem takich zawodników jest niewielu. Udowodnił to właśnie w trakcie sezonu, kiedy to trafiał na wyśmienitej skuteczności opiewającej na 72%.

Jesteśmy bardzo podekscytowani tym, że Dominik zdecydował się wybrać naszą uczelnię, że będzie reprezentował nasze barwy – mówił Kennedy, trener zespołu Rebels. – Z naszego zespołu odszedł Saiz i to właśnie zadaniem Dominika będzie załatania dziury po nim. Jest on bardzo wysokim graczem z dobrym rzutem i przeglądem pola. Jego poziom umiejętności w połączeniu z jego rozmiarami daje mu możliwość dokonania niesamowitych rzeczy – dodał.

W poprzednim sezonie barwy Ole Miss reprezentował inny Polak, Tomasz Gielo. Spędził on na tej uczelni swój czwarty rok, po tym jak zdecydował się na zmianę otoczenia po poważnej kontuzji. Zespół Rebels uchodzi w Stanach za naprawdę dobrą uczelnię i wydaje się, że jest to naprawdę bardzo dobre miejsce dla Olejniczaka na tym etapie kariery.

Zapraszamy na nasz wywiad z Dominikiem, który przeprowadziliśmy w trakcie sezonu 2015/16:

Robi karierę w NCAA. Poznaj Dominika Olejniczaka!Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments