Gwiazda New Orleans Pelicans, Zion Williamson ma złe wieści dla każdego, kto drwił z jego wagi. Ostatnie zdjęcia 19-latka pokazują, jak wielką pracę wykonał podczas lockdownu spowodowanego epidemia koronawirusa. Zion imponuje fantastyczną muskulaturą i bardziej smukłą budową.


Pelicans opublikowali na swoim twitterowym koncie zdjęcia graczy przygotowujących się do ponownego wznowienia ligi. Spośród czterech opublikowanych zdjęć, właśnie to z Zionem wywołało największe poruszenie w amerykańskich mediach społecznościowych.

Patrząc na zdjęcie Williamsona nie trudno zrozumieć, dlaczego internet zwariował na jego punkcie.

Williamson jest szczuplejszy i bardziej muskularny niż przed kilkoma miesiącami. Wygląda na bardzo zmotywowanego do walki o playoffy.

Rozmawiając w czwartek z dziennikarzami Pelicans, Williamson zdradził, że wraz z ojczymem bardzo ciężko pracowali w przerwie spowodowanej pandemią.

Znaleźliśmy z ojczymem kilka różnych rozwiązań, aby utrzymać wysoką formę” – powiedział Zion w rozmowie z Jimem Eichenhoferem z Pelicans.com.

Do treningu wykorzystywaliśmy każda możliwą przestrzeń. Na boisku i poza nim. Po prostu próbowaliśmy znaleźć najlepszą opcję. Czuję, że dzięki tej pracy jestem teraz w dobrej formie. Na boisku pracowałem każdego dnia”.

Wysoka waga Williamsona zawsze była tematem wielu dyskusji. Mimo znakomitej gry w Duke, obawy związane z nadmierną wagą zawsze istniały. Patrząc teraz na nową wersję Ziona, wszyscy zadają sobie pytanie, czy dzięki lepszej budowie Williamson będzie jeszcze bardziej produktywny na boisku. Podekscytowani fani młodej gwiazdy z niecierpliwością wyczekują powrotu Pelikanów na boisko.

Z powodu operacji łąkotki w lewym kolanie Williamson opuścił znaczną część obecnego sezonu. Jednak już w styczniu w swoim debiucie przeciwko San Antonio Spurs, pokazał, że dla będzie potężnym wsparciem Pelicans po obu stronach parkietu.

W pierwszych 19 meczach kariery w NBA Williamson notował dla Pelikanów średnio 23,6 punktów, 6,8 zbiórek i 2,2 asyst. Z nim w składzie Nowy Orlean zanotował dziesięć zwycięstw i dziewięć porażek. NOLA będzie jedną z 22 drużyn biorących udział w zamkniętych rozgrywkach w Orlando.

Aby awansować do playoffów, Pelikany muszą znacząco poprawić swój dotychczasowy bilans. Do rozegrania mają osiem meczów i aby awansować na 8 miejsce w tabeli zachodu muszą ich wygrać jak najwięcej. Na tapecie znajdują się Jazz, Grizzlies, Wizards, dwuktotnie Kings, Clippers, Spurs i Magic. Muszą również liczyć na potknięcia Memphis Grizzlies, Portland Trail Blazers, San Antonio Spurs, Phoenix Suns i Sacramento Kings. Nowy Orlean zajmuje aktualnie 10 miejsce w Konferencji Zachodniej.

Zion Williamson był bestią w lidze licealnej i na studiach. Wygląda na to, że spośród wszystkich zawodników młodego pokolenia właśnie on ma największe szanse zdominować NBA w nadchodzących latach. Aby tak się stało, musi jednak pozostać zdrowy, a praca nad ciałem na pewno mu w tym pomoże.

Nowa wielka wyprzedaż w oficjalnym sklepie Nike! Zniżka do 60%!ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here