NBA: Zion Williamson twarzą Jordan Brand

3
4645

Awizowany na gwiazdę NBA młody podkoszowy był łakomym kąskiem dla producentów sprzętu sportowego. Gracz w trakcie swojej gry na uczelni Duke występował w obuwiu marki Nike, z czym związana jest także mocno nieprzyjemna historia, dotycząca z jego kontuzji. Na ligowe parkiety wbiegnie natomiast w sprzęcie sygnowanym logo Michaela Jordana. 


Jak wiadomo Jordan Brand należy do Nike, tym samym można powiedzieć, że pomimo słynnej historii z „eksplodującym” butem Williamson nie chowa urazy do topowego światowego producenta. Wówczas podkoszowy wyszedł na boisko w modelu sygnowanym nazwiskiem Paula George’a, który w wielu rankingach uchodzi za jeden z najpopularniejszych wśród zawodników. Po tym, jak udało się wyleczyć uraz kolana Zion często wybierał model sygnowany nazwiskiem Kyrie Irvinga i wygląda na to, że czuł się w nim dobrze.

Jordan Brand poza wiodącą linią, zapoczątkowaną jeszcze za czasów gry Michaela Jordana jest reprezentowane także przez Russella Westbrooka. W poprzednim sezonie grał on w drugiej odsłonie swojego dedykowanego modelu: Jordan Why Not Zer0.2, którego stylistyka nawiązuje do nieco szalonego temperamentu gracza. Inna popularna linia marki to Super.Fly, w których gra między innymi Blake Griffin. W ostatnim sezonie premierę miał również model Air Jordan XXXIII, który zachwyca futurystycznym wyglądem, jednak nawiązuje nieco do serii Retro i posiada innowacyjną metodę sznurowania. Kilku graczy – wśród między innymi Andre Drummond, który także posiada umowę z marką Jordan – wybiega na parkiet w modelach z kolekcji Retro. Wśród nich znaleźć można często takie „perełki”, jak Jordan XI IE w kolorystyce Volt.

Na ten moment wiele jednak wskazuje na to, że Zion otrzyma model sygnowany swoim nazwiskiem. Nieoficjalne informacje donoszą, że na mocy podpisanej umowy otrzyma 75 milionów dolarów za 7 lat. Plotki głoszą również, że nowy gracz New Orleans Pelicans miał na stole duże lepsze oferty, jednak podjął decyzję o reprezentowaniu brandu spod znaku Jumpmana. Warto także wspomnieć o kontrakcie, jaki także przed przystąpieniem do gry w lidze zawarł LeBron James – gracz związał się wówczas z Nike na 10 lat za kwotę 90 milionów dolarów plus otrzymał dodatkowe 10 za samo złożenie podpisu. Tym samym -pomimo zdecydowanego wzrostu honorariów w Lidze – na rynku sprzętu sportowego nie padł w tej sytuacji rekord wynagrodzenia. Warto również pamiętać, że stosunkowo niedawno marka Jordan zaprzestała produkcji modeli sygnowanych nazwiskami Chrisa Paula i Carmelo Anthony’ego. Wartość rynkowa Ziona już teraz jest dużo wyższa, a kontrakt z nim zawarty może przynieść firmie ogromne zyski na przestrzeni najbliższych lat.

Produkty marki Jordan znajdziesz w oficjalnym sklepie Nike.

Produkty NBA w oficjalnym sklepie Nikehttp://bit.ly/NBAnike

3 KOMENTARZE

  1. 75mln dla kolesia który jeszcze nie zagrał ani jednegi meczu w NBA?Sporo.Ale zaryzykować można.Dla MJ taka suma to ochłapy.Oby nie wtopił jak Adidas z D.Rosem.

  2. O jakim ryzyku mówisz? Na ZW jest taki hype, że te 75 baniek to śmieszna kwota, która zwróci im się w ciągu jednego sezonu. Ameryka szaleje w obliczu takich historii jak Zion. To jest człowiek który jest oficjalnie namoszczony jako następca następcy Jordana czyli Króla Jamesa. Nie myśl jak Polak, tylko jak machina reklamowa USA. To jest kolos, tak samo jak Zion. Co by noe było Jordan Brand i Nike już rozyebali. Gwarantuję Ci, że tam.na stole od Undera i Adidasa leżało lekko ponad 100 milionów. Kto wie czy nie za 5 lat. Jakby podpisał to już by był strzał w PR-ową dziesiątkę pt. Najwyższy i najbardziej likreatywny konrakt dla zawodnika, który nie zagrał nawet meczu. Adidas/Under Armor rozbijają bank. Na całym świecie poszło by takie info. Teraz reklamy to mini filmy, seriale. Rycie beretu. Patrz Antek i ostatnia kampania NIKE Freak. To jest piękne. NIKE i JORDAN TO ODZIEŻOWY I MARKETINGOWY KOSMOS. Zlamali prawo ciążenia, odlecieli… w przenośni i dosłownie. Reszta firm razem wzięta jest przybita do ziemi gwoździami grawitacji. Tak więc sukces ludzo z Jordan Brand. 0 ryzyka. Czekam na logo i kolekcje!

    • Zobaczymy jak rozpocznie się sezon i z tego przehypowanego balonu zacznie uchodzić powietrze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here