Czterech zawodników Brooklyn Nets zakaziło się koronawirusem. Taką wiadomość możemy przeczytać w oficjalnym oświadczeniu klubu z Nowego Jorku. Jednym ze zdiagnozowanych pozytywnie jest Kevin Durant.


Na ten moment klub nie informuje do kogo należały próbki, które dały wynik pozytywny. Trzech koszykarzy nie zdradza żadnych objawów, jeden wykazuje symptomy typowe dla nowego wirusa. Zawodnicy zostali już odizolowani i przebywają pod opieką specjalistów.

Aktualnie klub poszukuje wszystkich, którzy mieli kontakt z zakażoną czwórką. Nadzór ma objąć również rywali, z którymi ostatnio mierzyli się Netsi. Zarząd prosi również, aby wszyscy ludzie związani z drużyną sprawdzali na bierząco stan swojego zdrowia.

Jak ustalił dziennikarz The Atheltic – Shams Charania – jednym z zakażonych jest Kevin Durant.

Pełne oświadczenie klubu można przeczytać tutaj:

Oznacza to, że w NBA potwierdzono już siedem zachorowań na nowego wirusa. Pierwsze trzy przypadki to Rudy Gobert i Donovan Mitchell z Utah Jazz oraz Christian Wood z Detroit Pistons.

11 KOMENTARZE

  1. Na obecną chwilę 200 tys. zarażonych na świecie i 8 tys. zmarłych. Przewidują, że zarażonych w sumie będzie ok 10 mln i umrze ok 4% zarażonych – ok 400 tys., a uszkodzone płuca wśród wyleczonych ok 10% czyli 1 mln. Największy kryzys od 2 wojny światowej. Gospodarka nawet największych mocarstw będzie w opłakanym stanie. Skończy się zarabianie jak obecnie oraz finansowanie biedniejszych państw. U na zagrożone nawet 500+. Nie będzie zastrzyku kasy z Unii. Państwo będzie musiało przede wszystkim pomóc firmom, bo mnóstwo firm zbankrutuje, będzie w olbrzymich tarapatach lub na granicy płynności finansowej. Mnóstwo ludzi straci pracę. Zwykłe Grażyny i Janusze nie będą kupować pierdół, gdy głównie ich oszczędności pójdą na opłaty i jedzenie. To cofnie Europę nawet o 10-15 lat. A taki świat sportu i filmu już płacze, że mają gigantyczne straty. Ciekawe co będzie za 4 miesiące. W takim USA i UK przecież to nie minie szybciej niż w połowie lata, bo u nich apogeum epidemii nastąpi najpóźniej. Lekceważyli jeszcze w ten weekend. Koncert w UK czy otwarty park Disneya w USA, Skoro w Polsce apogeum ma być w kwietniu, a maj i czerwiec regres i pilnowanie sytuacji to w USA i UK w maju apogeum, a czerwiec i lipiec nadal kwarantanna. Przecież te straty będą kosmiczne. A to wszystko w optymistycznym wariancie. Pesymistyczne prognozy pokazują, ze jeśli ludzie będą lekceważyć wirus może krążyć znaczne dłużej. Nawet do jesieni. Ze względu na zarażanie w pracy, szkołach, klubach, kinach, pociągach, autobusach, sklepach. Im szybciej pozwolą otworzyć szkoły, przedszkola, kina, kluby tym gorze i większe ryzyko mocnego wzrostu, a naciski będa tym większe im dłużej będzie to trwało. Chiny opanowały i będą mieć koniec w połowie maja. Ale jakimi sposobami drastycznymi. Blisko 0,5 mld ludzi kwarantanna i zakaz pracy oraz wychodzenia z domu. Za brak maski, by nie zarażać innych więzienie, nie stosowanie się do kwarantanny cela, za podnoszenie cen do pierdla itd I tak ok 2 miesięcy. A miasta najbardziej zarażone odcięte i otoczone wojskiem.

  2. No ciekawe, testy na SARS-CoV-2 ktory wywoluje COVID-19 nie sa powszech niedostepne w US, lub dostepne tylkow osrodkach medycznych dla ludzi ktorzy sa w ciezkim stanie. Wielu ludzi z objawami nie moze sie przetestowac i sa odsywalni z kwitkiem. A tu sie okazuje cala NBA magicznie sie testuje bez problemu, i jest to wielkie k…wo. Na szczescie trabia o tym glosno w mediach i mam nadzieje ze publika wyciagnie odpowiednie wnioski.
    Potem beda pewni plakac ze bida i biliardy pierdyliardow stracone, bo reklamy, tv, sklepy nie dzialaja. NBA cares… for themselves.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here