NBA ogłosiła wyniki głosowania na trzy najlepsze piątki, tak zwane All-NBA Team. LeBron James (Lakers) i Giannis Antetokounmpo (Bucks) rozbili bank! Otrzymali maksymalną liczbę możliwych punktów w głosowaniu na pierwszą piątkę NBA. Zaskoczeniem może być obecność w najlepszej piątce Luki Doncicia (Mavs).


NBA podała wyniki głosowania na trzy najlepsze piątki NBA.

  • Głosowało 100 dziennikarzy, komentatorów i analityków.
  • Zawodnicy dostawali: 5 punktów za znalezienie się w pierwszej piątce, 3 punkty za drugą piątkę oraz 1 punkt za trzecią piątkę.
  • Skoro głosujących było 100, to znaczy, że maksymalna liczba punktów wynosiła 500. Tyle właśnie otrzymali LeBron James i Giannis Antetokounmpo. To oznacza, że każdy z głosujących wybrał ich do swojej pierwszej piątki.
  • Głosujący wybierali dwóch rozgrywających, dwóch skrzydłowych oraz jednego środkowego.
  • Ważne! NBA zdecydowała, że głosowanie uwzględnia tylko sezon zasadniczy do 11 marca, a więc do momentu, kiedy został przerwany. Głosujący nie uwzględnili więc świetnych lub słabych występów z „bańki” w Orlando. Mecze z „bańki” nie były brane pod uwagę (najprawdopodobniej głosowanie zostało przeprowadzone przed wznowieniem sezonu 30 lipca).

LeBron James (Lakers) i Giannis Antetokounmpo (Bucks) otrzymali po 500 punktów – to maksymalna możliwa liczba punktów. To, że jeden z nich otrzyma nagrodę MVP za sezon zasadniczy jest pewne. To głosowanie nie przybliżyło nas jednak w prognozie, który z nich będzie MVP.

LeBron 16 raz w swojej karierze został wybrany do All-NBA Team, z czego 13 raz do pierwszej piątki (dwa razy był w drugiej piątce i raz w trzeciej). Dzięki temu osiągnięciu wyprzedził takie gwiazdy NBA, jak Kareem AbdulJabbar, Kobe Bryant i Tim Duncan, którzy do All-NBA Team wybierani byli 15 razy.

Giannis otrzymał już w tym roku wyróżnienie dla najlepszego defensora – Kia NBA Defensive Player of the Year. Grek znalazł się w All-NBA Team po raz czwarty, a po raz drugi w pierwszej piątce.

W pierwszej piątce znaleźli się również James Harden (Rockets), Anthony Davis (Lakers) oraz Luka Doncić (Mavs), który zadebiutował wśród najlepszych koszykarzy NBA. Słoweniec został trzecim najmłodszym graczem w historii, który znalazł się w pierwszej piątce.

Pierwszy raz w All-NBA Team znalazł się nie tylko Luka Doncić (Mavericks), ale też Pascal Siakam (Raptors) oraz Ben Simmons (Sixers). Chociaż jak przyjrzymy się punktów, jakie otrzymali zawodnicy, którzy nie znaleźli się w żadnej z trzech piątek, a jednak dostali co najmniej jeden punkt, to można pokusić się o stwierdzenie, że miejsce Simmonsa w All-NBA Team powinien zająć Khris Middleton (Bucks). Simmons był jednak w grupie rozgrywających, a Middleton to skrzydłowy.

Warto też zwrócić uwagę na fakt, że Joel Embiid (Sixers) dostał aż 15 punktów (3 głosy) za wybór do pierwszej piątki, a mimo tego nie znalazł się nawet w trzecim składzie.

Chris Paul (Thunder) i Russell Westbrook (Rockets) znaleźli się w All-NBA Team po raz dziewiąty. Dla Damiana Lillarda (Blazers) i Kawhi Leonarda (Clippers) to piąty wybór do All-NBA Team.


Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments