Advertisement

Wiele wskazuje na to, że saga transferowa z Jamesem Hardenem w roli głównej może wkrótce dobiec końca. Doniesienia zza oceanu sugerują, że kierownictwo Rockets wierzy, iż uda im się zatrzymać 31-latka przynajmniej do końca tego sezonu.


Po ośmiu rozegranych dotychczas spotkaniach Houston Rockets plasują się na 14. miejscu w tabeli konferencji zachodniej z kiepskim bilansem 3-5. Przeciętne wyniki nasiliły plotki o potencjalnej wymianie Jamesa Hardena, który na swojej liście życzeń umieścił zespoły walczące o mistrzowski tytuł. Transfer do Philadelphii 76ers, Brooklyn Nets czy Miami Heat wydaje się jednak coraz mniej prawdopodobny.

Kevin O’Connor z The Ringer informuje, że Harden nie jest nastawiony na opuszczenie „Rakiet” tak, jak jeszcze kilka tygodni temu. Włodarze klubu wierzą, że 31-latek może bez problemów dokończyć sezon w Houston.

– Menadżerowie w NBA mówią, że Houston jest coraz pewniejsze tego, iż Harden będzie zadowolony z pozostania [w Rockets] przynajmniej do końca sezonu – sugeruje O’Connor.

Dziennikarz dodaje jednak, że sam Harden wciąż wolałby zostać mimo wszystko wymieniony, ale nie naciska już na zarząd w podobny sposób. Aspektami przemawiającymi za kontynuacją przygody w Houston mogą być solidna forma Johna Walla i wybuch talentu Christiana Wooda.

– Nie mieliśmy zbyt wielu okazji do wspólnej pracy. Dopóki wciąż będziemy szukać chemii i tempa po obu stronach parkietu, mamy szansę zrobić coś wyjątkowego – mówił w sobotę Harden.

W siedmiu rozegranych w tym sezonie spotkaniach Harden notował średnio 26 punktów, 11 asyst i 4,9 zbiórki na mecz. Rozgrywki rozpoczął od 44 „oczek” w meczu z Blazers, lecz w trzech ostatnich występach zdobywał jedynie około 16,7 punktu.

Advertisement

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments