Advertisement

Właściciel Dallas Mavericks – Mark Cuban – liczy, że NBA wróci do gry w połowie maja. Twierdzi on również, że restart sezonu pozwoli ludziom zjednoczyć się po trwającej pandemii koronawirusa.


Oczywiście nikt nie zna dokładnej daty, przed nami trudne decyzje do podjęcia. Jeśli jednak miałbym sugerować się wiedzą ludzi, z którymi rozmawiałem, z fachowcami, to przewiduję, że liga wróci do gry przed początkiem czerwca – stwierdził Cuban.

Mam nadzieję, że w połowie maja zaczniemy wracać do normalności i zaczniemy grać, być może bez kibiców, ale wrócimy do normalnych rozgrywek – powiedział właściciel Mavs.

Jeszcze na początku miesiąca Adrian Wojnarowski z ESPN twierdził, że w najlepszym wypadku NBA wróci do gry w połowie lub końcem czerwca. Jak widać, Cuban ma inny pogląd na tę sprawę.

Sport odgrywa niesamowicie ważną rolę. Ludzie potrzebują czegoś z czym mogą się utożsamiać. Jeśli NBA będzie w stanie wrócić do gry już w maju, to dla każdego z nas będzie to świetna wiadomość – dodał.

Władze NBA zawiesiły sezon 11 marca po tym jak koronawirusem zaraził się Rudy Gobert z Utah Jazz. Od tego czasu przynajmniej 14 członków drużyn NBA zachorowało na COVID-19. NBA jeszcze nie ogłosiła kiedy i czy w ogóle wznowi rozgrywki.

Jestem dumny z tego jak władze ligi zareagowały na zaistniała sytuację. Wyznaczyliśmy trend i reszta poszła naszymi śladami, liczę, że i w powrocie będziemy pierwsi. Wydaje mi się, że łączymy się jako społeczeństwo, szczególnie u nas, w północnym Teksasie. Potrzebujemy sportu i myślę, że NBA jest w stanie wyjść z kryzysu jako pierwsza – zakończył Cuban.

Tylko przez 3 dni! Wyprzedaż w oficjalnym sklepie Nike! Zniżka do 55%!

Advertisement

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Arion
Arion
26 marca 2020 23:06

Odstawiam, że połowa czerwca to najbliższy możliwy termin.

Grzegorz Es
27 marca 2020 00:11

Listopad

undrafted
undrafted
27 marca 2020 12:00

USA mają obecnie największą liczbę zakażonych na świecie.