Wkrótce Washington Wizards przedstawią swojemu najlepszemu zawodnikowi propozycję przedłużenia kontraktu. Problem może jednak polegać na tym, że Bradley Beal jej nie podpisze, by przetestować rynek wolnych agentów. To kolejna odsłona serii “co dalej z Bealem?”

Dokładnie 1 października Washington Wizards mogą zaproponować Bradleyowi Bealowi przedłużenie jego obowiązującego kontraktu. Oczywiście jedynym rozwiązaniem jest w tym wypadku zapewnienie zawodnikowi maksymalnej umowy na jak najdłuższy okres, czyli 4-letnieg kontraktu za 181,5 miliona dolarów. Musimy jednak pamiętać, że Beal może podpisać znacznie lepszy kontrakt, gdy zostanie wolnym agentem. 

Oczywiście cała liga będzie przyglądała się temu, co Brad postanowi. Wielu generalnych menadżerów jest gotowych rozpocząć agresywną ofensywę, gdy tylko poczuje, że jest szansa na przechwycenie jednego z najlepszych rzucających obrońców w NBA. Wizards zatem mają konkretny powód do zmartwień. Na decyzję swojego najlepszego gracza mogą czekać nawet do lata 2022, jeśli ten nie wykorzysta opcji zawodnika, a nic nie wskazuje na to, by miał to zrobić.

Wizards latem 2022 jako jedyny zespół w lidze będą mieli możliwość zaproponowana Bealowi 5-letniej umowy w okolicach 240 milionów dolarów. Jednak Beal nie ma zamiaru się na tym na razie przejmować. Zapowiedział już, że koncentruje się wyłącznie na tym, by dobrze ze swoim zespołem rozpocząć sezon. – Kwestiami kontraktu i pieniędzy będziemy się martwić później. Pozwolę moim ludziom się tym zająć w odpowiednim czasie. Mam cały rok na to, by podpisać, więc nie ma pośpiechu – przyznał. 

Brzmi jak plan koszykarza, który wolałby poczekać zanim podejmie konkretną decyzję. Wizards w sezon 2021/22 wchodzą z ciekawą rotacją i z pewnością z szansą na rywalizację z czołówką. Wszystko jednak rozbije się o to, czy Beal i spółka będą w stanie zbudować kolektyw. Z tym w poprzednich sezonach był problem. Na domiar złego Wiz walczyli z różnego rodzaju urazami. Czy kolejne rozgrywki są ostatnią szansą drużyny na przekonanie Beala do kontynuowania swojej kariery w DC? 


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj