Russell Westbrook dołączył poprzedniej nocy do naprawdę zacnego grona. Zawodnik Oklahomy City Thunder zapisał na swoje konto kolejne triple-double – to jego setne w karierze. Oprócz niego ta sztuka do tej pory udała się tylko trzem zawodnikom.


Oprócz Russella Westbrooka w gronie zawodników z conajmniej stoma triple-double są Magic Johnson, Jason Kidd i Oscar Robertson. Ten ostatni ma ich na koncie aż 181, więc Westbrook – utrzymując regularność z ostatnich dwóch sezonów – może złapać Robertsona za dwa/trzy lata. Najbliżej jest Jason Kidd ze 107. Niewykluczone, że z nim Russ poradzi sobie jeszcze w tym sezonie.

Westbrook rozgrywa kolejny mocny sezon, choć w tym nie będzie brany pod uwagę jako MVP. Jednak u boku Paula George’a i Carmelo Anthony’ego, ma w play-offach większe szanse na stworzenie zagrożenia niż w poprzedniej edycji. W 68 meczach sezonu, notował na swoje konto średnio 25,3 punktu, 9,6 zbiórki i 10,2 asysty trafiając 44,8 FG%, ale słabe 28,5 3PT%. OKC są na 4. miejscu w zachodniej konferencji i walczą o przewagę parkietu.

[ot-video][/ot-video]

Wyniki NBA: Kolejne triple-double Westa i LBJ-a, zacięty bój w Philly


1 KOMENTARZ

  1. Kidda może wyprzedzić w tym sezonie.A Magica(138 TD),w przyszłym.I zostanie Oscar.Kozak gracz,tylko niestety często gra bez przemyślenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj