JaVale McGee od lat jest obiektem drwin w lidze. Stał się kozłem ofiarnym w programie Shaqtin’ A Fool, a także jego nierozłącznym elementem. W tym sezonie postanowił to zmienić i odpowiada Shaq’owi na wszystkie nieprzychylne komentarze.

W czwartkowy wieczór Shaq poświęcił swój segment programu Inside The NBA na ukazanie wpadek JaVale’a McGee z okresu jego całej kariery w NBA. Jakby tego było mało, O’Neal stworzył parodię filmu Doctor Strange, w którym główną rolę miałby grać sam JaVale. Filmik ten musiał bardzo zdenerwować gracza GSW, co ilustruje jego wypowiedź z Twittera.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=56&v=UuI87YXesa0

Shaquille O’Neal  nie mógł powstrzymać się od wypowiedzi zwrotnej:

To wideo nie tylko obraziło uczucia gracza GSW, a także całej drużyny. Jak podaje ESPN władze Warriors prywatnie dotarły do Turner Sports by wynegocjować ewentualnie wycięcie tego fragmentu programu. Po piątkowym treningu wypowiedzi na ten temat udzieliły ważne persony w osobie Kevina Duranta i Steve’a Kerra. W pierwszej kolejności broniąc McGee, a w drugiej pointnując, że niesprawiedliwym jest stawianie go w roli nieinteligentnego gracza, który ciągle popełnia błędy. Oto wypowiedź samego Duranta:

JaVale pracuje bardzo ciężko, trafił do tego zespołu i radzi sobie bardzo dobrze jako jego zawodnik. On chciałby po prostu być szanowanym jak inni gracze. Rozumiem, że Shaq pracuje dla stacji, która każe mu robić takie rzeczy jak naśmiewanie się z nas, zawodników. Jest to śmieszne, ale do czasu gdy ta osoba ma już dosyć takiego nieuzasadnionego traktowania. Nie wydaje mi się, że policjanci mogą traktować w ten sposób obywateli.

Słowo policjant nie zostało użyte przez Duranta przypadkowo. Shaq został zaprzysiężony jako oficjalny stróż prawa w stanie Floryda. A tak na ten temat wypowiada się trener Wojowników, Steve Kerr:

Myślę o karierze JaVale’a gdy dzień w dzień drwi się z niego w państwowej telewizji. To nie jest dobrą rzeczą dla jego reputacji. Muszę przyznać, że miałem z góry przyjęty pogląd na jego postać, który okazał się fałszywy. Głównie przez jego występy w Shaqtin’ A Fool. To bardzo niefortunne. Wielka szkoda dla jego kariery.

Kevin Durant dodał, że drwiny kosztowały go również wiele pieniędzy. Może straconych?

Nie widać kiedy McGee wsadza nad kimś. Kiedy blokuje tak, że piłka leci w stronę publiczności. Nawet gdy świetnie zakończy akcję po alley-oopie. Bo tego nie postuje się na Twitterze. Wizja jego osoby to głupek. A kiedy już nadadzą ci jakąś łatkę w tej lidze, to trudno coś w tym kierunku zmienić. Ale jestem pewien, że grą w tym sezonie zmienił nastawienie ludzie wobec siebie. To nie tylko dlatego, że jest w dobrym zespole. Jest tutaj po to, aby łapać loby, zdobywać regularnie double-double, zmieniać grę dla nas. Robi to bo wkłada w to wielką pracę, dlatego szanujcie go jako zawodnika.

McGee w tym sezonie zakończył akcję wsadem 88 razy. Jest to 10 wynik w NBA. Oprócz tego gra bardzo dobre minuty w ekipie GSW na pozycji centra, zwłaszcza wtedy gdy kontuzjowani są zarówno Zaza Pachulia i David West. Trener Steve Kerr pracę JaVale’a ocenia w taki sposób:

JaVale jest fantastycznym zawodnikiem i kolegą z drużyny. Zawsze jest zabawny w tym co robi, wykonując swoją prace bezbłędnie. Jest totalnym profesjonalistą w tej dziedzinie. Nie winię go za to, że jest sfrustrowany. W końcu Shaq naśmiewa się z niego latami. To nigdy się nie skończy.

Pomimo wsparcia ze strony kolegów z zespołu, ataki O’Neala w stronę McGee nie ustąpią.

https://twitter.com/SHAQ/status/835052931728748544

Anthony: Nie wiem jaka jest wizja zespołu