BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski pokonał drużynę Kinga Szczecin w meczu 20. kolejki Polskiej Ligi Koszykówki. Ostrowianie wygrali tylko czwartą kwartę tego spotkania, ale wystarczyło to do odniesienia zwycięstwa.

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski – King Szczecin 74:69

Szczecinianie musieli radzić sobie w tym spotkaniu bez jednego z czołowych zawodników – Taylora Browna, który pożegna się z drużyną. Od początku mecz był bardzo wyrównany, obie ekipy wymieniały się ciosami. Dla ostrowian punkty zdobywali Shawn King oraz Christo Nikołow, a skutecznie odpowiadał Michał Nowakowski. Po dziesięciu minutach King prowadził różnicą dwóch punktów. W drugiej odsłonie spotkania wynik wciąż oscylował w okolicach remisu. Dorobek punktowy gospodarzy powiększał Szymon Szewczyk, ale w odpowiedzi trafiali Paweł Kikowski i Robert Skibniewski. Po pierwszej połowie szczecinianie prowadzili 41:36.

W trzeciej kwarcie niewielką przewagę utrzymywali koszykarze przyjezdni. Punkty zdobywał Kikowski, swoje dołożył także Zach Robbins i przed decydującą odsłoną spotkania szczecinianie prowadzili różnicą 9 punktów. Sytuacja diametralnie zmieniła się w czwartej kwarcie. Gospodarze rzucili się do odrabiania strat, a goście mieli problem ze zdobyciem jakichkolwiek punktów. Ostrowianie wyrównali wynik spotkania, a potem objęli prowadzenie. Podopieczni trenera Marka Łukomskiego nie byli w stanie odpowiedzieć na dobrą postawę Stali i to ostrowianie cieszyli się z kolejnej wygranej.

Najelepszym zawodnikiem spotkania okazał się Aaron Johnson, zdobywca 18 punktów. Wśród gości najlepiej zaprezentował się Michał Nowakowski, który zdobył 15 punktów i miał 6 zbiórek.