Niewiele czasu pozostało do zamknięcia okienka transferowego w NBA, zespoły mają czas na przeprowadzenie wymian do 9 lutego. Każdego dnia możemy spodziewać się większej ilości plotek, informacji transferowych, ale i samych wymian, które powinny być w najbliższym czasie realizowane pomiędzy drużynami.

Philadelphia 76ers, których celem jest tytuł mistrzowski, są gotowi do przeprowadzenia nawet kilku wymian w celu wzmocnienia drużyny i pozyskania wartościowego gracza. Zespół dodatkowo chciałby ograniczyć trochę wydatki, aby nie musieć płacić podatku od luksusu. Wszystkie te rzeczy powodują, że 76ers prowadzą aktywnie rozmowy z innymi zespołami w sprawie potencjalnych wymian. Zespół ma być podobno zainteresowany wytransferowaniem rzucającego obrońcy Matisse’a Thybulle’a.

Od kilku dni w mediach przewija się informacja na temat zainteresowania wspomnianym graczem przez Sacramento Kings, teraz do grona potencjalnych zespołów, które chciałyby pozyskać tego wszechstronnego gracza, dołączyli Golden State Warriors. Informację na temat zainteresowania przez obecnych mistrzów NBA podał Keith Pompey z „Philadelphia Inquirer”.
– Wiele źródeł NBA mówi, że Warriors prowadzili wewnętrzne dyskusje na temat pozyskania Thybulle’a, wniosek rozmów był podobno pozytywny i uważają, że pasowałby do ich zespołu. Także Sacramento Kings monitorują jego sytuację, wyrażają zainteresowanie zawodnikiem 76ers. Trener Mike Brown jest fanem Matisse’a, uważa, że jego gra defensywna dałaby wiele jego drużynie. Kings, którzy nieoczekiwanie zajmują 3 miejsce na zachodzie, chcą wzmocnić drużynę, aby awansować do play-off po 16 latach przerwy. Zainteresowanie Warriors i Kings jest naprawdę poważne, powinniśmy przyglądać się tej sytuacji, bardzo prawdopodobne jest to, że wkrótce coś wydarzy się w tej sprawie.

Gdyby 76ers doszli do porozumienia z Golden State Warriors, w wymianę musiałyby zostać najprawdopodobniej włączone inne drużyny, co zwiększyłoby znacznie szanse na pozyskanie kogoś ciekawego do Filadelfii. Sami obecni mistrzowie, raczej nie mają zbyt wiele do oddania, a Siatki nie będą raczej zainteresowane młodymi graczami Wojowników. Sacramento Kings mogliby przyjąć Thybulla, w zamian oddając dwa wybory w drugiej rundzie draftu, do tego najprawdopodobniej dorzuciliby grającego na pozycji silnego skrzydłowego Treya Lylesa. Być może 76ers byliby zainteresowani taką wymianą, gdyż w kuluarach mówi się, że chcieliby pozyskać zawodnika podkoszowego w celu zwiększenia rotacji wysokich graczy.

Matisse Thybulle zagrał w obecnym sezonie w 45 meczach, jego rola znacząco się zmniejszyła, biorąc pod uwagę zeszłoroczne rozgrywki. Obecnie spędza on na parkiecie średnio 12,1 minuty, w tym czasie zdobywa 2,7 punktu, 1,2 zbiórki, 0,5 asysty i 0,9 przechwytów. Statystyki nie są imponujące, jednak wszyscy cenią go za jego grę defensywną i wiedzą, że może odgrywać ważne minuty, broniąc ofensywnie uzdolnionych graczy.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments