NBA: W końcu! Kawhi i PG13 zagrali pierwszy mecz razem!

5
2072

Kibice Los Angeles Clippers musieli uzbroić się w cierpliwość. Poprzedniej nocy po raz pierwszy w tym sezonie Kawhi Leonard i Paul George wyszli na parkiet NBA w koszulce tej samej drużyny. To symboliczny początek nowej drogi dla całej organizacji. Dokąd ona LAC doprowadzi? 


Paul George przyznał, że w 2017 roku próbował wymusić transfer do San Antonio, gdzie połączyłby siły z Kawhim Leonardem dwa lata wcześniej i niewykluczone, że to właśnie Spurs byliby teraz głównym kandydatem do walki o mistrzostwo. Sztuka ta się jednak R.C. Bufordowi (ówczesnemu GM-owi Spurs) nie udała i w efekcie to Kawhi poprosił o wymianę. Trafił do Toronto Raptors, gdzie zdobył swoje drugie mistrzostwo w NBA. Latem tego roku trafił na rynek wolnych agentów i poprosił Los Angeles Clippers o pozyskanie Paula George’a.

W końcu panowie dopięli swego. – To znakomite, że możemy razem trenować, razem się napędzać, czytać w swoich myślach i rozmawiać o koszykówce – przyznał George. – Chciałem być wytransferowany do San Antonio, ale wtedy nam się to nie udało – dodaje. Spurs rozmawiali z Indianą Pacers, ale nie przekonali ekipy z Indianapolis pakietem, jaki chcieli odesłać w zamian. Z kolei Los Angeles Lakers nie mieli zamiaru tracić drugiego picku w drafcie i Brandona Ingrama, którego Pacers się domagali.

Gdy trafiłem na rynek wolnych agentów, miałem z tyłu głowy to, że Lakers nie byli wystarczająco zdeterminowani, by mnie pozyskać. Chciałem wtedy grać w Los Angeles – wspomina George. Przez ten cały czas George i Leonard myśleli o tym, w jaki sposób mogą połączyć siły. Podczas lat rywalizacji, panowie dostrzegli, że ich styl jest bardzo podobny i obaj są graczami two-way. Zaczęli rozmawiać, spotykać się i zawiązywać silną więź, którą potem zmienili w chęć wspólnej gry.

Tak doszliśmy do 20 listopada 2019 roku i ich pierwszego wspólnego meczu dla Los Angeles Clippers. – Zawsze chciałem grać z Paulem – mówi z kolei Leonard. – Łączy nas coś wyjątkowego i możemy napisać tutaj bardzo ciekawą historię – mówił dalej. George z kolei stwierdził, że wspólna gra po prostu była im pisana. – To przeznaczenie. Po prostu mieliśmy na pewnym etapie grać razem – przekonuje PG13. W pierwszym wspólnym meczu pokonali w Staples Center Boston Celtics.

NBA: Ben Simmons z pierwszą trójką w karierze


Skorzystaj z najnowszej oferty PZBUK – bonus powitalny 500 zł na start
Odbierz 100% bonus od depozytu do maksymalnie 500 zł.
1) Dokonaj depozytu
2) Aktywuj bonus podczas wpłaty
3) Odbierz dodatkową gotówkę i graj za dwa razy więcej!
– więcej informacji na stronie PZBUK>>

Tylko dla wtajemniczonych i czytających uważnie 🙂 Założyliśmy na Facebooku specjalną grupę dyskusyjną dla czytelników i przyjaciół PROBASKET. Jest nas już ponad 2100!

Grupa jest zamknięta, ale zapraszamy do niej wszystkich pozytywnych fanów NBA – https://www.facebook.com/groups/probasketpl/ – to ma być miejsce, gdzie będziemy dzielić się spostrzeżeniami i wymieniać doświadczeniami. Dołącz do grona pozytywnych fanów NBA.


5 KOMENTARZE

  1. Paul George próbował wymusić transfer do SAS.Masakra co za p…a.Gość nie powinien się chwalić takim czymś.No ale teraz większość panienek chce układać sobie zespół po swojemu jak by byli ich właścicielami.

  2. Wiecie co mi się podoba? Że na zsyłce w Oklahomie George, będąc daleko od spełnienia swoich marzeń, nie miotał się i nie narzekał w mediach, tylko próbował ze wszystkich sił. I stał się najlepszą wersją siebie. Teraz czas sięgnąć po tytuł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here