Pau Gasol stracił przyjaciela, a nawet członka rodziny. Odkąd poznał Kobego Bryanta w Los Angeles, panowie nawiązali ze sobą bardzo silne relacje. Te przełożyły się również na rodzinę Kobego – jego żonę oraz córki. W tym momencie Gasol jest im szczególnie potrzebny. 


Już kilka tygodni temu w sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia Paua Gasola w roli wujka dla córek Vanessy oraz Kobego Bryanta. Były kolega z drużyny zmarłej w styczniu legendy Los Angeles Lakers niezwykle przejął się losami rodziny i chce jej za wszelką cenę pomóc. Na jego twitterze pojawiło się poruszające zdjęcie, na którym widzimy będąca w ciąży żonę Gasola, Vanessę Bryant oraz jej trzy córki. 

Kobe bez cienia wątpliwości byłby Gasolowi wdzięczny za to, co robi dla jego rodziny. Śmierć Black Mamby to nadal bardzo żywe i bolesne wspomnienie dla wszystkich. Pau i Kobe w sezonach 2009 i 2010 zdobyli dla Lakers podwójne mistrzostwo. Najpierw pokonali Orlando Magic, a następnie Boston Celtics w niezwykłej siedmiomeczowej batalii. Był to rewanż Lakers za przegrane finały w 2009 roku. 

Lakers zastrzegli oba numery Bryanta. Wielu kibiców zespołu nawołuje, by zastrzec także “16” Paua Gasola. Hiszpan rozegrał dla ekipy z LA 474 mecze i średnio notował 17,7 punktu i 9,9 zbiórki. Kobe w sezonach 2008/2009 i 2009/2010 był fantastyczny, ale bez wsparcia jakie zapewnił mu Gasol z całą pewnością byłoby znacznie trudniej. Panowie dobrze dogadywali się na i poza parkietem. 

Follow @mkajzerek
Follow @PROBASKET

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj