Trener Golden State Warriors – Steve Kerr – w samych superlatywach wypowiedział się o postawie swojego środkowego w ostatnich dniach. Warriors wygrali już 11 meczów z rzędu, a spory w tym udział miał DeMarcus Cousins, który wrócił do gry 18 stycznie po blisko rocznej przerwie. 


Prezentował się świetnie. Uważam, że pomógł nam przejść przez bardzo trudny okres. Powiedzmy sobie szczerze: miewaliśmy w tym sezonie już gorsze momenty, czy to związane z kontuzjami czy z atmosferą w szatni. Czujemy się świeżo, pomimo przełomu stycznia i lutego – powiedział Kerr.

Cousins dodał do ataku Wojowników kolejne opcje, których powinna bać się reszta zespołów. Środkowy na każdym kroku podkreśla jak dobrze współpracuje się mu z pozostałymi członkami zespołu, przy okazji rzucając średnio 15 punktów co spotkanie.

To czysta przyjemność grać z tak zdolnymi chłopakami. Gra dla każdego z nas staje się zdecydowanie łatwiejsza. Oczy przeciwników nie koncentrują się tylko na tobie. Myślę, że każdy z nas ma wysokie koszykarskie IQ, a to jedynie ułatwia sprawę. Nie jest idealnie, ale wydaje mi się, że jest lepiej niż wielu przypuszczało – stwierdził środkowy.

Następny mecz Warriors zagrają przed własną publicznością z 76ers. Dla Cousinsa będzie to okazja do zmierzenia się oko w oko z innym topowym centrem – Joelem Embiidem. Na ten pojedynek już ostrzy sobie szkoleniowiec Wojowników: – Nie będzie to pojedynek w starym stylu, bo obaj zawodnicy sporo czasu spędzają poza pomalowanym, ale i tak będzie to fascynujące wydarzenie.


Tylko dla wtajemniczonych i czytających uważnie 🙂 Założyliśmy na Facebooku specjalną grupę dyskusyjną dla czytelników i przyjaciół PROBASKET.

Grupa jest zamknięta, ale zapraszamy do niej wszystkich pozytywnych fanów NBA – https://www.facebook.com/groups/probasketpl/ – to ma być miejsce, gdzie będziemy dzielić się spostrzeżeniami i wymieniać doświadczeniami. Dołącz do grona pozytywnych fanów NBA.


Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments