To był pojedynek gigantów i przyszłych gwiazd NBA. Dwyane Wade był w drodze po swój pierwszy tytuł w karierze, tymczasem LeBron James walczył w Cleveland z wszelkimi przeciwnościami losu. Spotkali się 1 kwietnia 2006 roku i stworzyli fantastyczne widowisko. 

Na 47 punktów, 12 zbiórek i 9 asyst LeBrona Jamesa, Dwyane Wade odpowiedział linijką 44 punktów, 8 zbiórek i 9 asyst. Cleveland Cavaliers wygrali tamten mecz 106:99 po znakomitej końcówce spotkania. To było zdecydowanie jedno z najlepszych starć pomiędzy rywalami, a kilka lat później kolegami z drużyny.

Miami Heat mieli w tamtym sezonie na tyle dobry skład, że ostatecznie zdobyli mistrzostwo. Dla LBJ-a była to ogromna motywacja, bo dobrze się z Wadem znali i jego sukces sprawił, że poprzeczka dla gwiazdy Cavs od razu poszybowała w górę. Koniec końców Wade kolejne mistrzostwo zdobył właśnie u boku LeBrona Jamesa.

Lider z Ohio bardzo często musiał ciągnąć wózek sam, dlatego właśnie Ohio opuścił. Miał dość indolencji włodarzy i połączył siły z Wadem w South Beach. Jednak tamta rywalizacja z 1 kwietnia 2006 roku z pewnością ma szczególne miejsce w relacjach obu zawodników. To było widowisko dwóch wschodzących gwiazd, którzy wysłali starszym kolegom jasny sygnał.

NBA: Fisher o pamiętnych finałach!


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj