Niemiecki skrzydłowy pozostaje otwarty na różne scenariusze dotyczące jego dalszych losów w NBA. Na razie zawodnik Dallas Mavericks skupia się na przygotowaniach do sezonu 2018/2019, ale to wcale nie oznacza, że przed skrzydłowym pożegnalne tournee.


Przed Dirkiem Nowitzkim 21. sezon z Dallas Mavericks. Niemiec ustanowi nowy rekord – żaden gracz nie spędził tylu lat z jednym zespołem. W poprzednim sezonie Niemiec był w stanie zachować zdrowie i dostarczyć swojej drużynie sporo jakości. Z uwagi na to, że jego ciało potrzebuje więcej odpoczynku i nie ma w nim wiele energii, Nowitzki nie decyduje o losach meczów, mimo to nadal wychodzi z założenia, iż jest w stanie Mavs pomóc.

Nowitzki nie wie, jak będzie wyglądał dla niego nowy sezon, ale nie wie też, czy będzie jego ostatnim. – Decyzję o swojej przyszłości i ewentualnej emeryturze podejmę dopiero po zakończeniu sezonu – mówił w trakcie organizowanego przez Mavs obozu dla dzieci. – Zobaczę, jak potoczą się dla mnie kolejne rozgrywki. […] Jeżeli będę czuł się tak dobrze, jak czułem się po poprzednim sezonie, to zastanowię się nad rozegraniem kolejnego – dodaje.

Rozgrywki 2018/2019 powinny rozwiać wątpliwości. W poprzednim sezonie Nowitzki rozegrał dla Mavericsk 77 meczów notując na swoje konto średnio 12 punktów, 5,7 zbiórki trafiając 45,6 FG% i 40,6 3PT%. – W kolejnym sezonie powinniśmy być lepsi niż w poprzednim. To nie sekret – twierdzi doświadczony skrzydłowy. Oczy kibiców Mavs będą skierowane przede wszystkim na DeAndre Jordana i Lukę Doncicia. Przed Słoweńcem debiutanckie rozgrywki.
Warto nas obserwować:

NBA: Pierwszy trening LeBrona Jamesa z Lakers

9 KOMENTARZE

  • Po czym wnosisz, że Niemiec to musi być gestapowiec? Zaraz napisz jeszcze, że każdy Polak to antysemita…
   Po drodze do sąsiadów,jak pisze Kołcz, rozpedz się i je…baranka w ścianę. I spiesz sie do szkoły, bo gimbus odjeżdża.

 1. Nie wiem czy on chce jakiś rekord pobić, kasy mu mało czy nie ma co robić poza parkietem. OK, gość legenda, gratki za to co zrobił dotychczas w nba ale to powoli robi się śmieszne. Trzeba wiedzieć kiedy skończyć a nie udawać, że szafa gra i człapać po parkiecie, że się – bez obrazy – śmiać chce. Fani jego jak i Mavs pewnie się cieszą ale z drugiej z wypiekami na twarzy obserwują czy podczas jakiejś akcji się nie połamie.

 2. bravo dirk !! graj jak najdłużej, jestem ZA
  a wy wszyscy narzekający i wypominający novikowi sklia, zastanówcie się raz jeszcze…
  chłopak jest mega pozytywny, nikomu nie wchodzi w drogę, z właścicielem klubu jest w idealnych stosunkach (taaaa stosunkach…), z tego co mi wiadomo, nie ma żadnego agenta. dogaduje się z cubanem osobiście. nie blokuje młodych. minuty ma ograniczane. wali 12 pkt przy świetnych procentach. nie jest żadnym gburem, nie robi z siebie królewicza z bajki.
  kur… czego chcieć więcej ?!?!
  i jestem przekonany,że w szatni trzyma poziom.

  graj dirku 100 lat !!

  • Umie zaakceptować swoje starzenie się , nie to co Melo księżniczka.A Ci którzy piszą gestapowiec albo żeby kończył są śmieszni.Gimby jak Dirk zaczynał karierę to rodzice was w planach nie mieli.

 3. On gra tylko dla rekordu chce pobić MJ. Ja go niespecjalnie lubię…
  Po pierwsze nie jest najlepszym europejczykiem to fakt, bo gdyby trafił do lepszej drużyny grzał by ławę przez jakiś czas. Dallas dali mu możliwości gry, bo nikt tam nie chce grać takie a fakty. Doskonale pamiętam jego pierwszych kilka sezonow. Jego mocna strona to to, że jest wysoki i rzuca za 3.
  Mam jeszcze jeden powód, ale zostawię go dla siebie i on może powodować, że jestem nieobiektywny

 4. Nowitzki ma ambicje. Chce wyprzedzić w klasyfikacji punktowej nie tylko Chamberlaina, ale też Jordana, którzy nie grali wielu sezonów stąd mimo największej średniej z wszystkich graczy w historii nba są do wyprzedzenia. Wyprzedzili ich zawodnicy z niższą średnią, ale długą karierą jak Jabbar, Malone, Bryant i wyprzedzą ich też Nowitzki i James. Ale ich średnia jest nie do pobicia 🙂 Oboje 30,1 pkt na mecz, a Jordan bez Wizards 31,5. Jordan w playoff średnia 33,4. Nikt inny nie ma nawet 30,0. Wszyscy poniżej tej granicy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here