Walerij Lichodiej (205 cm, 32 lata) w przyszłym sezonie Energa Basket Ligi będzie występował w Anwilu Włocławek. Ostatni sezon Rosjanin rozpoczął w ekipie Nevezis Kiejdany. W lidze litewskiej zdobywał średnio 10,8 punktu, 4,9 zbiórki i 2,4 asysty na mecz.


Statystyki tego zawodnika wyglądały znacznie lepiej w rozgrywkach FIBA Europe Cup (14,2 punktu, 5,3 zbiórki).

W dalszej części sezonu przeniósł się do zespołu Betaland Capo d’Orlando. W 10 spotkaniach ligi włoskiej notował średnio 11,6 punktu, 4,5 zbiórki i 1,5 asysty.

Lichodiej w przeszłości występował w swojej ojczyźnie – w bardzo silnych zespołach: m.in. CSKA Moskwa, Spartaku Sankt Petersburg, Lokomotiwie Kubań Krasnodar czy Uniksie Kazań.

Nauczony doświadczeniem ze współpracy z Fiodorem Dmitriewem, uważam że inteligentny zawodnik na pozycji numer cztery to bardzo cenny nabytek. Jestem szczęśliwy, że Walerij dołączył do naszego zespołu, bo to jest po prostu klasowy gracz. W przeszłości występował w wielkich klubach, jego doświadczenie dla naszego zespołu będzie bezcenne. Na pewno będziemy chcieli wykorzystać jego strzeleckie atuty, ale nie tylko to. Jako wysoki koszykarz, Walerij potrafi zagrać także tyłem do kosza i na to również liczymy – mówi na oficjalnej stronie drużyny trener Igor Milicić.


Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments