NBA: “To najbardziej imponujący młody gracz, jakiego trenowałem”

0
2948

Doc Rivers w ligowym środowisku budzi mieszane uczucia. Niektórzy są przekonani, że to trener z konkretnym doświadczeniem, które przekłada się na wyniki zespołu. Inni z kolei twierdzą, że nie ma odpowiedniego podejścia. Wiemy na pewno, że dużym szacunkiem darzy go Tyrese Maxey, młoda gwiazda Szóstek. 

W Philly mają bardzo konkretne oczekiwania, co do rozwoju Tyrese’a Maxeya. Ten w przyszłym roku ma zrobić kolejny krok na drodze swojego rozwoju. To bardzo utalentowany gracz, który do tej pory notował regularny postęp. W 75 meczach poprzedniego sezonu notował na swoje konto średnio 17,5 punktu, 3,2 zbiórki i 4,3 asysty trafiając 48,5 FG% oraz 42,7 3PT%. W kolejnym statystyki mają dla niego wyglądać znacznie lepiej i ostatnie komentarze Doca Riversa zdają się potwierdzać wysokie ambicje wychowanka Kentucky. 

Pracuje jako trener od 21 lat i jeszcze nigdy nie trenowałem tak imponującego młodego koszykarza – przyznał szkoleniowiec Philadelphii 76ers. – Jego etyka pracy jest po prostu nie do wiary! Dwa tygodnie temu dzwonił do mnie, bo pojechał na wakacje. Jego pierwsze wakacje w życiu. Dzwonił i pytał, co ma robić na wakacjach – mówił Doc w trakcie podcastu Vince’a Cartera. To wiele mówi. Maxey ma w sobie wiele pokory i doskonale wie, że jeszcze niczego nie osiągnął. W przyszłym sezonie bardzo dużo będzie od niego zależało.

Będzie bardzo ważny zarówno dla ofensywy, jak i defensywy swojego zespołu. To dynamiczny gracz, ze sprzyjającymi warunkami fizycznymi. Do tego dobry strzelec. Niewykluczone, że trener Rivers będzie od niego i od Joela Embiida rozpoczynał układanie składu swojej drużyny. Nawet możemy zaryzykować stwierdzenie, że Maxey odegra ważniejszą rolę, niż James Harden, który kilka tygodni temu podpisał przedłużenie kontraktu. Sixers rzecz jasna rozpoczną sezon z chęcią walki o mistrzowski tytuł. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj