Klay Thompson po zerwaniu więzadła ACL podczas play-offów w ubiegłym roku, musiał pauzować cały następny sezon. O tym, jak idą przygotowania do powrotu na parkiet, opowiada jego ojciec, Mychal Thompson.


Sezon NBA został zawieszony ponad miesiąc temu. Wszyscy zawodnicy musieli zacząć samodzielnie trenować, by utrzymać dobrą formę, w kontekście ewentualnego powrotu na parkiet. Thompson już przed zawieszeniem ligi wiedział, że nie zagra już w tym sezonie. Jego rehabilitacja przebiegała w poprawny sposób, czego efektem było pojawienie się na treningu początkiem marca.

Sytuacja spowodowana pandemią koronawirusa rzecz jasna nie ucieszyła gwiazdy Golden State Warriors. Zdaniem jego ojca, dwukrotnego mistrza NBA – Mychala Thompsona, jego syn jest wręcz sfrustrowany tym, że nie może trenować z drużyną.

–  Klay jest mocno sfrustrowany, że nie może ćwiczyć razem z kolegami z drużyny. Jest zmuszony, by ćwiczyć samemu. Każdy musi liczyć na siebie i szukać możliwości do treningu. Zawodnicy NBA dokładnie wiedzą co robić. Każdy z nich trenuje – stwierdził Mychal Thompson.

Trzykrotny mistrz NBA został powołany do szerokiej kadry na Igrzyska Olimpijskie. Sam zawodnik nie wykluczył możliwości gry na wielkiej imprezie, wierząc, że będzie już w formie, by walczyć o miejsce w czołowej dwunastce, która pojedzie na igrzyska. Teraz sytuacja wygląda nieco inaczej, po tym, jak impreza została przełożona na 2021 rok.

Mychal Thompson wypowiedział się również na temat stanu zdrowia syna, lecz nie usłyszeliśmy zbyt wielu konkretów.

Ciężko mi stwierdzić, w jakim etapie jest teraz. Na razie ma się dobrze. By powrócić na parkiet, musi uzyskać zgodę od lekarzy oraz sztabu Warriors. Jeszcze o tym nie rozmawiali – powiedział ojciec Klaya.

Czy Klay Thompson będzie w stanie odbudować swoją formę, którą prezentował przed doznaną kontuzją?


Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments