NBA: Co w kolejnych częściach “Ostatniego tańca”?

2
3422

Około 3:00 w nocy z niedzieli na poniedziałek amerykanie obejrzą dwa kolejne odcinki “Ostatniego tańca”. Sześć godzin później pojawią się one na Netfliksie. Podróż po jakich historiach czeka nas tym razem?

Apetyt rośnie w miarę jedzenia. Za nami dwa pierwsze odcinki dokumentu o “Ostatnim tańcu”. Poznaliśmy historie Michaela Jordana i Scottiego Pippena. Pojawiło się już wiele zgrzytów, m.in. związanych z postacią Jerry’ego Krause. (Uwaga spolier!) Drugi odcinek zakończył się tym, że Scottie Pippen w rozmowie z dziennikarzami przyznał, iż nie ma zamiaru nadal grać w koszulce Chicago Bulls i nie widzi sposobu na zmianę tej decyzji. Wielu koszykarzy NBA, poprzez swoje media społecznościowe, wyraziło ubolewanie, że muszą czekać kolejny tydzień.

Co nas czeka w kolejnych częściach dokumentu? Wiemy już, że trzeci odcinek będzie w dużej mierze poświęcony Dennisowi Rodmanowi oraz rywalizacji Chicago Bulls z Detroit Pistons w sezonach 1988-1990. Wówczas Bulls trzy razy z rzędu przegrali z Tłokami w play-offach. Tamte serie zahartowały MJ-a, który przy pomocy m.in. Pippena pokonał Pistons w 1991 roku, gdy Bulls rozpoczęli marsz po sześć mistrzostw w osiem sezonów.

Sam Dennis Rodman był kluczową postacią dla sezonu 1997/1998, ostatniego, w którym Bulls zdobyli mistrzostwo. Niezwykle waleczna postać, prawdziwy dominator na tablicy i postać, której zwyczajnie nie chciałeś zajść za skórę. Wyjątkowo dobrze odnalazł się w towarzystwie Pippena i Jordana, którzy zaakceptowali jego osobę jako jednego z liderów składu. Jordan na początku tamtego sezonu potrzebował jego pomocy bardziej niż kiedykolwiek. Pippen był po operacji stopy i nadal nie było pewności, czy w ogóle dla Bulls zagra.

Odcinki będą także kolejnym perspektywą na MJ-a, którzy przeprowadzał Byki przez erę Bad-Boys i budował swoją pozycję w strukturach NBA. Zgodnie z tym, co pisaliśmy wczoraj – wobec Pistons Jordan nadal czuje silne emocje, więc możemy spodziewać się wielu barwnych cytatów, które będziemy czytać w nagłówkach. – Nie jesteś w stanie mnie przekonać, że [Isiah] nie był wtedy dupkiem – mówił niedawno Jordan. Jak widzicie, jest na co czekać.

NBA: Thompson sfrustrowany brakiem treningów z drużyną!

2 KOMENTARZE

  1. Historia Rodmana zatoczyła piękną klamrę w Bulls. Najpierw ich zahartował, a później wspomógł w walce. Dobrze, że to wszystko zostało zebrane w tym dokumencie.

  2. Nie zgadzam się, że Rodman był bardzo kluczowy w playoff 1998. On zagrał przeciw topowym zespołom genialne serie w 1996 z Magic i Sonics, a także w 1997 z Heat. Natomiast w 1997 przeciw Jazz, a także w 1998 przeciw Pacers i Jazz nie wyglądał już tak dobrze. Zresztą za finał 1997 tłumaczył się kontuzją, bo miał kłopot z udem. Co prawda Malone przeciw niemu zagrał najgorszą serie w tamtych playoff, ale Rodman nie dominował na zbiórce i miał duże kłopoty. W 1998 też nie był w stanie dominować w serii Pacers i Jazz na tablicach więc na finał z Jazz w 1998 Phil Jackson pierwszy raz odkąd trafił do Bulls wywalił Rodmana z pierwszej piątki na rzecz Kukoca. Rodman miał już 37 lat. Wygrał co prawda 7 rok z rzędu króla zbiórek w regular season, ale na dwie najważniejsze serie przeciw najmocniejszym rywalom już nie było tak różowo. Bardzo brakowało dominacji na tablicach Rodmana właśnie w tamtej serii z Pacers w 1998 oraz Jazz 1997 i 1998. W pozostałych seriach playoff z lat 1996-1998 czyli dziewięciu innych on miażdżył rywali na tablicach, ale nie ma co wymieniać 1R i 2R. Więc pochwaliłem go głownie za to co zrobił przeciw Magic 1996, Sonics 1996, Heat 1997. To rzeczywiście były w jego wykonaniu mistrzowskie serie zważywszy z kim się mierzył (Shaq, Kemp, Mourning) i o jaką stawkę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here