Według kilku źródeł NBA, Philadelphia 76ers i Atlanta Hawks rozmawiają o transferze, w którym drużyny mieliby zmienić Jeff Teague i Nerlens Noel. Już wcześniej pojawiały się przypuszczenia, że Szóstki mając w rotacji nadmiar wysokich, będą starali się wytransferować albo Noela albo wybór zeszłorocznego draftu – Jahlila Okafora. Podobne rozmowy dotyczyły jedynki Jastrzębi.

Zanim pojawiły się informacje o rozmowach na linii Philadelphia 76ers – Atlanta Hawks, ekipa ze stanu Georgia ogłosiła, że na stanowisko generalnego menadżera został awansowany Jeff Peterson – jedna z osób, które pomagały pełnić funkcję GM-a Wesowi Wilcoxowi, gdy stanowisko opuścił Danny Ferry. Peterson będzie w pełni odpowiedzialny za ruchy drużyny w trakcie off-season. Wcześniej pełnił funkcję dyrektora departamentu skautingowego Hawks. Menedżer nie czekał długo na pierwszą możliwość dokonania zmiany.

Schams Charania z Yahoo Sports poinformował o rozmowach Hawks i Sixers odnośnie potencjalnej wymiany rozgrywającego Jeffa Teague’a za środkowego Nerlensa Noela. Szóstki od dawna próbują ściągnąć do rotacji topowego rozgrywającego. Najwyraźniej od tego Brett Brown chce zacząć budowę systemu. Z kolei Hawks rozwijając przez ostatnie lata Dennisa Schrodera, mieli być otwarci na handlowanie Teaguem w zamian za wartościową pomoc do pierwszego składu.

W rotacji Szóstek są Nerlens Noel, Jahlil Okafor, Joel Embiid, a latem do drużyny dołączy Chorwat – Dario Sarić. Mając tyle talentu na dwóch pozycjach, Sixers zgłaszają gotowość do rozmów. Negocjacje na temat wymiany z Hawks są jeszcze na bardzo wczesnym etapie i trudno powiedzieć, czego konkretnie ekipy od siebie oczekują. Szóstki muszą jednak mieć na uwadze fakt, że Teague latem 2017 roku trafi na rynek wolnych agentów jako niezastrzeżony gracz. Mogą go stracić bez żadnej rekompensaty.

Jeff traktowany jest jako jeden z najlepszych rozgrywających we wschodniej konferencji. Rok temu został wybrany do składu All-Star Game. W poprzednim sezonie miał gorsze i lepsze momenty. Jest dobrym defensorem, świetnym strzelcem i niezłym podającym. Rozgrywki 2015/2016 skończył notując na swoje konto 15,7 punktu, 5,9 asysty, 2,7 zbiórki i 1,2 przechwytu trafiając 43,9 FG% i 40% za trzy. Do potencjalnej umowy między stronami może zostać włączony Nik Stauskas lub Robert Covington – zawodnicy Sixers.

Noel nie miał jeszcze porządnej okazji, by potwierdzić swoją wartość na parkietach NBA. Jest przede wszystkim świetnym defensorem. Jego zasięg ramion pozwala mu z dużą swobodą dosięgać rzutów przeciwnika. Od początku przygody zawodnika z ligą podkreślano przede wszystkim jego walory defensywne. Znacznie więcej problemów wychowanek Kentucky ma po atakowanej stronie. Jest jeszcze bardzo surowy i punkty zdobywa głównie spod kosza. Nie ma rzutu, na którym mógłby się oprzeć. W Atlancie są świetni trenerzy rozwijający graczy pod kątem indywidualnym. W 67 meczach swojego drugiego sezonu w NBA, notował średnio 11,1 punktu, 8,1 zbiórki, 1,8 asysty, 1,5 bloku i 1,8 przechwytu trafiając 52,1 FG%.

fot. Keith Allison, Creative Commons

Wyniki NBA: Ławka Warriors robi różnicę, 20 punktów Livingstona