Dotychczasowy i zarazem tymczasowy trener Phoenix Suns, Jay Triano został oficjalnie skreślony z listy potencjalnych, głównych trenerów zespołu z Arizony. Triano przejął zespół na początku sezonu.


Jay Triano przejął zespół Phoenix Suns już po trzech meczach sezonu regularnego. Trzy wysokie porażki (średnio różnicą ponad 30 punktów) zmusiły władze Słońc do natychmiastowego ruchu i zwolnienia z funkcji trenera, Earla Watsona.

Następnie doszły problemy z wpisem na twitterze Erica Bledsoe, który napisał: Nie chcę tu być. Wówczas zespół przejął asystent Watsona, Jay Triano. Po zwolnieniu trenera i odsunięciu od zespołu Erica Bledsoe zespół z Arizony wygrał cztery z pięciu kolejnych meczów.

W kolejnych meczach nie było już tak dobrze. Sporadyczne wygrane sprawiły, że Słońca zakończyły sezon z bilansem 21-61, co było najgorszym wynikiem w całej lidze. Triano poprowadził zespół do końca rozgrywek.

Jak podają źródła, Triano nie będzie brany pod uwagę przy wyborze głównego trenera Suns. Asystent Ty Corbin został również zwolniony ze swoich obowiązków. Suns są kolejną drużyną, która w przerwie między rozgrywkami będzie się rozglądać za nowym trenerem.

NBA: Celtics rozpoczną bez kluczowego gracza?


Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Sebastian79r
Sebastian79r
30 kwietnia 2018 18:42

Och, Suns z wyborem na nowego trenera przypomina żonglowanie jajkami, z nadzieją że uda sie złapać wszystkie. Obecnie najlepsi to Fizdale i Budenholzer. Tego drugiego już ponoć zniechęcili. Znając ich filozofie to obudzą sie z reką w nocniku. Inni pozbierają im najlepszych.