Czy dobry debiutancki sezon Victora Wembayamy spowoduje poruszenie w gabinetach San Antonio Spurs? W kuluarach mówi się o gotowości zespołu do podejmowania odważniejszych decyzji w kontekście wzmocnienia składu. Celem miałoby być zwiększenie szans drużyny na walkę z czołówką Zachodniej Konferencji już w kolejnym sezonie.

Według informacji przekazanych przez Jonathana Givony’ego z NBA Draft, San Antonio Spurs są gotowi handlować swoimi wyborami z TOP 10 draftu. To z jednej strony może świadczyć o tym, jak słaba jest tegoroczna klasa debiutantów, a z drugiej o tym, że w San Antonio mogą być gotowi na odważniejsze działania, by tylko wzmocnić rotację wokół Victora Wembanyamy. 

Spurs dysponują czwartym i ósmym wyborem tegorocznej selekcji, więc dla generalnych menadżerów zainteresowanych konkretnym talentem z tegorocznej puli, propozycja może być ciekawa. Do rozwiązania pozostaje kwestia tego, czy SAS do pakietu będą dołączać zawodników. W poprzednich latach nie bali się handlować zawodnikami, którzy teoretycznie powinno stanowić o sile składu. 

Problem dla Spurs polega na tym, że tegoroczny draft jest na tyle słaby, że może ich nie interesować to, co w zamian dostaną. – Istnieje podejrzenie, że mogą spróbować przyspieszyć proces budowania składu i włączyć się do walki z czołówką nieco wcześniej – mówi Givony. – Mogą zatem działać, jeśli na rynku będą dostępni weterani, którzy będą im w stanie od razu pomóc. Słyszałem, że nie chcą grać w ogonie – dodał. 

Kto może dołączyć do Spurs, jeśli ostatecznie nie zdecydują się handlować tym wyborem? Reed Sheppard oraz Dalton Knecht wyróżniają się swoimi umiejętnościami strzeleckimi. Stephon Castle oraz Ron Holland powinni być gotowi do fizycznej walki, bo mają do tego predyspozycje. Z kolei Nikola Topic oraz Rob Dillingham są przedstawiani jako najlepsi play-makerzy w swojej klasie. Wspieraj PROBASKET

 • Robiąc zakupy wybierz oficjalny sklep Nike
 • Albo SK STORE, czyli dawny Sklep Koszykarza
 • Planujesz zakup NBA League Pass? Wybierz nasz link
 • Zarejestruj się i znajdź świetne promocje w sklepie Lounge by Zalando
 • Ogromne wyprzedaże znajdziesz też w sklepie HalfPrice
 • Zobacz czy oficjalny sklep New Balance nie będzie miał dla Ciebie dobrej oferty
 • Jadąc na wakacje sprawdź ofertę polskich linii lotniczych LOT
 • Lub znajdź hotel za połowę ceny dzięki wyszukiwarce Triverna • Subscribe
  Powiadom o
  guest
  9 komentarzy
  najstarszy
  najnowszy oceniany
  Inline Feedbacks
  View all comments