Piątkowej nocy Spurs podejmowali na własnym parkiecie Trail Blazers z Portland. Ojcem zwycięstwa drużyny z San Antonio był Jeremy Sochan, który rozegrał jeden z najlepszych meczów w karierze. Reprezentant Polski zdobył 31 punktów w 31 minut i zmazał niesmak po poprzednim słabszym spotkaniu.

San Antonio Spurs kontynuują serię meczów przed własną publicznością. W dwóch z siedmiu czekających klub spotkań zespół poniósł porażkę z rąk Oklahoma City Thunder i odniósł zwycięstwo przeciwko Portland Trail Blazers. Po dwóch punktach zdobytych przeciwko OKC, w starciu z drużyną z Rip City Jeremy Sochan zdobył 31 punktów, rozgrywając najlepszy mecz w karierze.

Na swoim koncie Reprezentant Polski zapisał również 14 zbiórek, dwie asysty i dwa przechwyty, a wskaźnik +/- przy jego nazwisku wyniósł +8. Dla Sochana to drugi najwyższy dorobek punktowy w tym sezonie i w całej karierze. W listopadzie 2023 roku 20-latek zanotował 33 punkty w meczu przeciwko Atlanta Hawks. To dla niego trzecie spotkanie w karierze z co najmniej 20 punktami i 10 zbiórkami. Minionej nocy grający drugi rok na parkietach NBA zawodnik po raz pierwszy przekroczył granicę 30 punktów i 10 zbiórek w meczu.

Kolejny mecz z rzędu rozegranie pierwszej akcji należało do reprezentanta Polski, który otrzymał piłkę na wysokości linii rzutów za trzy punkty na wprost kosza. Zawodnik popełnił jednak stratę, a piłka po podaniu do Tre Jonesa trafiła w ręce Matisse Thybulle’a. W premierowej kwarcie Trail Blazers zdołali wyjść na siedmiopunktowe prowadzenie, które było ich najwyższym w całym meczu. Spurs pierwszą odsłonę kończyli przegrywając 26-33. Drużyna z San Antonio wygrała w tym sezonie pierwszy mecz przed własną publicznością, w którym była gorsza od rywali po pierwszej kwarcie.

Po odrobieniu strat w drugiej odsłonie, po powrocie do gry po przerwie Ostrogi przejęły inicjatywę w grze. W kolejnych minutach drużyna z Teksasu zdołała wyjść na 13-punktowe prowadzenie. Po rozpoczęciu czwartej kwarty serią 8-0 drużyna Gregga Popovicha wyszła na najwyższe w meczu 18-punktowe prowadzenie.

– Czasami wchodzę na wyższy poziom i może czasami zapominam, jak fizyczna może być moja gra – przyznał Sochan. – Czasami jestem za słaby i daję się przepchnąć. Ostatnio kładę nacisk, aby wchodzić mocno pod kosz i skończyć akcję za dwa punkty – dodał. W tym sezonie 20-latek notuje na przestrzeni 10 ostatnich spotkań średnio 12,8 punktu, rzucając na 44% z gry.

Gdy gra w ten sposób, jest świetnym zawodnikiem we wszystkich aspektach. Cieszę się z tego – powiedział po meczu o Sochanie Victor Wembanyama.

Po Sochanie największą liczbę punktów dla Spurs zdobył Victor Wembanyama, który zanotował 23 “oczka”, a do swojego dorobku dodał dwanaście zbiórek. 21 punktów i szesnaście zbiórek zapisał na swoje konto rezerwowy Keldon Johnson. Dla Trail Blazers mecz z 40 punktami i dziesięcioma asystami zakończył Anfernee Simons. 20 „oczek” i 12 zbiórek zanotował Deandre Ayton.

Spurs wygrali po raz drugi w czterech ostatnich spotkaniach.

Najbliższe mecze San Antonio Spurs:

27/28 stycznia (noc z soboty na niedzielę): San Antonio Spurs – Minnesota Timberwolves godz. 2:30

29/30 stycznia (noc z poniedziałku na wtorek): San Antonio Spurs – Washington Wizards godz. 2:00

31 stycznia/1 lutego (noc z środy na czwartek): San Antonio Spurs – Orlando Magic godz. 2:00

2/3 lutego (noc z piątku na sobotę): San Antonio Spurs – New Orleans Pelicans godz. 2:00

3/4 lutego (noc z soboty na niedzielę): San Antonio Spurs – Clevelnad Cavaliers godz. 2:30