Od kilku miesięcy nieustannie mówiło się, że Philadelphia 76ers ruszą tego lata po Paula George’a, który nie jest w stanie dojść do porozumienia z Los Angeles Clippers w sprawie nowego kontraktu. Wygląda jednak na to, że zainteresowanie „Szóstek” nagle osłabło, a ekipa z Pensylwanii skupi się teraz na poszukiwaniu innego gracza.


Przyszłość Paula George’a od kilku miesięcy stoi pod znakiem zapytania. Po tym, jak Kawhi Leonard przedłużył umowę z Los Angeles Clippers wydawało się, że kolejnym krokiem ekipy z Miasta Aniołów będzie podpisanie nowego kontraktu z PG13. Klub nie był jednak w stanie dojść do porozumienia z przedstawicielami 34-latka, który ma rzekomo oczekiwać więcej niż LAC obecnie proponują.

Opisane wyżej doniesienia próbowali wykorzystać Philadelphia 76ers, którzy momentalnie wyrazili swoje zainteresowanie usługami George’a. „Szóstki” będą bowiem wkrótce kompletować skład wokół Joela Embiida i Tyrese’a Maxey’ego, a ich głównym założeniem jest pozyskanie trzeciej gwiazdy, który przybliży ich do upragnionego finału Konferencji Wschodniej, a następnie mistrzowskiej serii.

Wydawało się, że Paul George doskonale wpasowuje się w cele i możliwości Sixers, a negocjacje pomiędzy stronami wkrótce się rozpoczną. Shams Charania z The Athletic poinformował jednak minionej nocy, że Philly nie są już tak zainteresowani usługami 34-latka, jak jeszcze kilka tygodni temu.

Zgodnie z doniesieniami dziennikarza możemy spodziewać się, że Sixers pozostaną aktywni na rynku i już wkrótce mogą wykorzystać swoje zasoby w tegorocznym oraz przyszłych draftach, by rozpocząć budowę odmienionego trzonu zespołu.

Na ten moment nie wiadomo, co spowodowało osłabienie zainteresowania usługami George’a. Może chodzić m.in. o kwestie finansowe. Choć Sixers dysponują ogromną kwotą, to nie chcą ograniczać swoich kolejnych ruchów jednym kontraktem, który może następnie przez lata ciążyć na ich liście płac, podobnie jak w przypadku Tobiasa Harrisa.

George znalazł się w martwym punkcie. Jeszcze do niedawna mógł wymusić na Clippers większą umowę z uwagi na doniesienia o zainteresowaniu 76ers. Teraz jednak presja wywierana na klub jest zdecydowanie mniejsza i PG13 może być zmuszony przystać na mniej atrakcyjną ofertę.

PROBASKET na WhatsAppie

Czy wiesz, że PROBASKET ma kanał na WhatsAppie? Chcielibyśmy go rozwijać, ale nie uda nam się to bez Waszej pomocy!

Kanały na WhatsAppie to nowa forma komunikacji. Można powiedzieć, że jednokierunkowa, dlatego, że nie ma możliwości ich komentowania. Jedni powiedzą, że to bez sensu, a dla drugich może to się okazać bardzo ciekawe rozwiązanie, gdzie nie będą rozpraszać ich opinie innych osób.

Dla nas ważne jest też to, że chcielibyśmy przekroczyć granicę 1000 obserwujących. Wtedy WhatsApp sam zacznie nas promować w wyszukiwaniach. Więc jeśli tylko korzystasz z WhatsAppa i lubisz czytać PROBASKET, to prosimy o zaobserwowanie naszego kanału. Dziękujemy.

Wspieraj PROBASKET

 • Robiąc zakupy wybierz oficjalny sklep Nike
 • Albo SK STORE, czyli dawny Sklep Koszykarza
 • Planujesz zakup NBA League Pass? Wybierz nasz link
 • Zarejestruj się i znajdź świetne promocje w sklepie Lounge by Zalando
 • Ogromne wyprzedaże znajdziesz też w sklepie HalfPrice
 • Zobacz czy oficjalny sklep New Balance nie będzie miał dla Ciebie dobrej oferty
 • Jadąc na wakacje sprawdź ofertę polskich linii lotniczych LOT
 • Lub znajdź hotel za połowę ceny dzięki wyszukiwarce Triverna
 • Subscribe
  Powiadom o
  guest
  2 komentarzy
  najstarszy
  najnowszy oceniany
  Inline Feedbacks
  View all comments