Zawodnik Oklahomy City Thunder Densis Schroder oraz P.J. Tucker, reprezentant Houston Rockets zostali wyrzuceni z parkietu w mecz play-off. Ostatecznie to zespół z Hardenem w składzie okazał się lepszy.

W połowie trzeciej kwarty doszło do incydentu, po którym sędziowie musieli interweniować. P.J. Tucker stawiał zasłonę dla Jamesa Hardena, lecz ucierpiał dosyć mocno w starciu z Dennisem Schroderem. Jak się później okazało, nie było to przypadkowe zderzenie.

Dennis Schroder uderzył zawodnika Houston Rockets w okolicach pachwiny. P.J. Tucker nie chciał pozostać mu dłużnym, więc momentalnie doskoczył do rywala. Wtedy zaatakował Schrodera w tył głowy, przez co sędziowie zdecydowali się usunąć z parkietu obydwu graczy.

To była nielegalna zasłona. Nie chcę tutaj bronić Dennisa. Po prostu próbując przedrzeć się przez tę zagrywkę, doszło do przewinienia. PJ Tucker słusznie wyleciał z parkietu za atak na Schrodera – podsumował Billy Donovan, trener OKC.

Mecz numer pięć w rywalizacji obydwu zespołów zakończył się zwycięstwem Houston Rockets. Udało im się wygrać z bardzo dużą przewagą. Najlepiej na parkiecie zaprezentował się James Harden, zdobywając 31 punktów.

W tej parze to na pewno nie koniec emocji. Rockets prowadzą 3:2, lecz mecz numer sześć wcale nie musi być tym ostatnim. Sytuacja Schrodera oraz Tuckera pokazuje, że zawodnicy będą walczyć do samego końca.