To bez wątpienia jedna z najlepszych informacji lata. San Antonio Spurs, na 3 lata po zakończeniu przez Tima Duncana kariery, postanowili zaprosić go z powrotem do organizacji. Legenda Spurs dołączy do ławki trenerskiej Gregga Popovicha, bowiem ta zostało ostatnio uszczuplona. 


– Byłem asystentem do jego 19-letniej kariery, więc teraz musi mi to oddać – żartował na temat powrotu Tima Duncana człowiek, z którym koszykarz odniósł największe sukcesy. Gregg Popovich potrzebował uzupełnić ławkę rezerwowych po tym, jak Ettore Messina wrócił do Włoch, a Ime Udoka przeniósł się do Philadelphii 76ers. Złożył więc propozycję swojemu byłemu zawodnikowi i ten postanowił, że z możliwości skorzysta rozpoczynając dla siebie zupełnie nowy rozdział.

Duncan wraca więc do Spurs w charakterze asystenta trenera. Zawodnik zakończył swoją sportową karierę w 2016 roku, po 19 latach gry w koszulce jednej drużyny. Ze Spurs zdobył pięć mistrzostw i 15-krotnie był wybierany All-Starem. Po odejściu na emeryturę pojawiał się bardzo często w ośrodku treningowym Spurs pomagając w pracy z wysokimi, lecz jego rola nie była w żaden sposób sformalizowana. Od teraz Tim będzie ponownie pełnoprawnym członkiem ukochanej organizacji.

W trakcie swojej kariery Duncan przedstawił się jako jeden z najlepszych wysokich w historii NBA. Jego profesjonalizm, powtarzalność i unikalny styl dawały Spurs ogromną przewagę. W trakcie wspomnianych 19 lat notował na swoje konto średnio 19 punktów, 10,3 zbiórki i 3 asysty. Pod kopułą hali w San Antonio wisi jego zastrzeżony numer. Drugi wakat na trenerskiej ławce wypełni Will Hardy, który dotąd pracował w biurze generalnego menadżera SAS.

NBA: Kolejni gracze odpuszczają Mistrzostwa Świata w Chinach. “Dream Team” bez motywacji?Subscribe
Powiadom o
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jerzu
Jerzu
23 lipca 2019 09:05

Świetne info 🙂 to co? Kolejnych 5 tytułów w drodze?! 🙂

Bobby_Peru
Bobby_Peru
23 lipca 2019 10:18

Piękna historia. Może za parę lat przejmie zespół po Poppoviciu choć biorąc pod uwagę jego cechy charakteru wydawałoby się nierealne jeszcze parę lat temu.

Jacek
Jacek
23 lipca 2019 10:35

Zagranie nr 3 świetne… ale pamiętamy co było potem 🙂

Grzegorz Es
23 lipca 2019 17:48

Messina odszedł bo nie mógł już patrzeć na kroki…