Pomimo tego, że zarząd Philadelphia 76ers wybrał go z pierwszym numerem w drafcie z 2017 roku, Markelle Fultz nie był w stanie przekonać do swoich umiejętności szerszej publiki. Zaliczył bardzo dziwny sezon, głównie przez kontuzje, które nieustannie go trapiły.


Dobra wiadomości dla kibiców klubu z Filadelfii jest taka, że według raportów, Fultz wygląda podczas tego lata zdecydowanie lepiej niż kilka miesięcy temu. Z obozu Szóstek dochodzą głosy, że rozgrywający bardzo dobrze przepracował ostatni okres.

Kontuzja ramienia mocno pokrzyżowała plany 20-latka, który ostatecznie rozegrał zaledwie 14 spotkań w swoim debiutanckim sezonie. Pomimo tego, że w trakcie rozgrywek były widoczne przebłyski lepszej gry, Fultz wystąpił w zalewie trzech meczach playoffs, spędzając na parkiecie zaledwie 23 minuty.

Jednak zdrowie Fultza nie było jedynym znakiem zapytania przy jego osobie. Drugim była jego technika rzutu oraz skuteczność. Do tej pory trafił zaledwie 40% swoich rzutów z gry i 47% rzutów wolnych. Wszystko to doprowadziło do kwestionowania słuszności wyboru dokonanego przez 76ers.

Mimo fali krytyki, trener pracujący z Fultzem – Drew Hanlen – twierdzi, że widzi powody do optymizmu: – Radzi sobie bardzo dobrze. Ludzie uważają, że staramy się go ukrywać informacje o nim. My jednak mamy strategię odnośnie do tego, co chcemy przekazać mediom. Nie chcemy wywoływać na nim jeszcze większej presji – stwierdził.

Kibice i media chcieliby śledzić każdy krok zawodnika, szczególnie kogoś takiego jak Markelle. Wszystko, co mogę powiedzieć to, że radzi on sobie bardzo dobrze. Staramy się go chronić, ale wydaje mi się, że kibice w Filadelfii będą zadowoleni z efektów – dodał Hanlen.

Z Benem Simmonsem, Joelem Embiidem, Dario Sariciem i J.J. Redickiem, Szóstki mają potencjał, aby walczyć o wygranie konferencji wschodniej. Jeśli raporty się potwierdzą, Fultz szybko uciszy swoich krytyków, a Sixers staną się jeszcze mocniejsi.

NBA: Wyznania Isaiaha Thomasa. Chce wrócić do Celtics?

Subscribe
Powiadom o
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
DengIt
DengIt
23 lipca 2018 21:19

You can’t shoot ? I know that feel bro – Ben Simmons 2018

swidur
23 lipca 2018 21:40

Do momentu aż Simmons i Fultz nie staną sie realnym zagrożeniem z dystansu Filadelfia nie bedzie w stanie zrobic skoku do przodu

Kuba
Kuba
24 lipca 2018 00:44

Kogo obchodzi taki pajac ?

Pedro
Pedro
24 lipca 2018 09:48
Odpowiedz  Kuba

Mnie. Ten „pajac” z jakiegoś powodu miał nr 1 w drafcie.

Filip
Filip
24 lipca 2018 14:48
Odpowiedz  Kuba

Droga Redakcjo,
Czy moglibyście spróbować zapanować nad tą falą hejtu i nienawiści?
Ostatnio prawie pod każdym artykułem jest taka ilość jadu że zaczynam wątpić w gatunek ludzki.
Dziękuje.

Redakcja
Admin
24 lipca 2018 15:36
Odpowiedz  Filip

Heh a i tak dużo kasujemy…