Hassan Whiteside miał rację alarmując Miami Heat o swoich problemach z kolanem. Środkowy odpuści kilka kolejnych meczów swojej drużyny. Jednak znacznie gorsze informacje usłyszeli Iman Shumpert oraz Terrence Ross.


Zawodnik Cleveland Cavaliers przez problemy z kolanem może stracić nawet dwa miesiące gry. Zespół w oficjalnym oświadczeniu poinformował, że Iman Shumpert przejdzie artroskopię kolana i będzie poza grą przesz sześć/osiem tygodni. Zawodnik już przygotowywał się do powrotu na parkiet, gdy sztab medyczny stwierdził, że Iman potrzebuje operacji. W bieżących rozgrywkach Shumpert zdołał rozegrać dla Cavaliers 13 meczów.

Natomiast gracz Orlando Magic – Terrence Ross doznał złamania kości piszczelowej oraz naciągnięcia więzadła bocznego w kolanie. Będzie poza grą przez czas bliżej nieokreślony. Można jednak oczekiwać, że Rossa na ligowych parkietach nie zobaczymy przez parę miesięcy. Zagojenia się urazu więzadła zazwyczaj trwa około ośmiu tygodni. W 22 meczach, Terrence notował na swoje konto średnio 9 punktów trafiając 40,7 FG% i 32,9 3PT%. Grał znacznie poniżej swoich możliwości.

Natomiast Miami Heat na razie nie skorzystają z pomocy Hassana Whiteside’a. Środkowy zostanie odsunięty od gry na tydzień lub dwa z uwagi na stłuczone kolano. Co interesujące – Hassan narzekał na ból lewego kolana od początku sezonu. Heat początkowo wychodzili z założenia, że jego problemy nie są aż tak poważne. Ppostanowili jednak zmienić taktykę. Środkowy zagrał dla swojego zespołu w 15 meczach sezonu notując 14,9 punktu, 12,7 zbiórki i 1,6 bloku trafiając 58,1 FG%.

fot. Keith Allison, Creative Commons

Wyniki NBA: Game-winner Nuggets, Irving zdominował SixersSubscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments