Na dwa dni przed zamknięciem okienka transferowego, ligowe źródła donoszą o kolejnych potencjalnych ruchach na transferowym rynku. New York Knicks zaangażowali się w dialog z Minnesotą Timberwolves na temat przehandlowania Derricka Rose’a. Z kolei obóz Jimmy’ego Butlera nie wierzy, że dojdzie do jakiejkolwiek wymiany.


Minnesota Timberwolves cały czas stara się przehandlować Ricky’ego Rubio. Hiszpan w ostatnich tygodniach prezentuje dobrą formę, zatem automatycznie wzrosła jego wartość. Mimo to Tom Thibodeau szuka nowych rozwiązań i w sprawie ewentualnej wymiany rozmawia z New York Knicks. Między drużynami miałoby dojść do zamiany Rubio za Derricka Rose’a. To byłby powrót Rose’a do trenera, pod którym miał rozwinąć skrzydła, ale przez urazy nigdy nie było to możliwe.

Ricky na rynek wolnych agentów trafi dopiero w 2019, z kolei D-Rose wolnym agentem zostanie już za kilka miesięcy. W jednej z ostatnich rozmów zawodnik Knicks przyznał, że nie skupia się już na pieniądzach, które otrzyma w kolejnym kontrakcie. Rozgrywający sugerował zmianę podejścia. W Minnesocie grałby pierwsze skrzypce, ale zespół wierzy w potencjał Krisa Dunna, więc pomiędzy dwójką toczyłaby się wewnętrzna rywalizacja o minuty. Niewykluczone, że T-Wolves do transferu podeszliby tylko i wyłącznie z myślą o pierwszoroczniaku, wypuszczając Rose’a latem i w ten sposób robiąc dla Dunna miejsce.

Niemniej o Rubio pytał także Stan Van Gundy i Wolves rzekomo nie byli zainteresowani Reggiem Jacksonem. To sugeruje, że w wymianie nie chodzi wyłącznie o Dunna. Tymczasem Boston Celtics i Los Angeles Clippers poruszyli temat ewentualnego transferu Blake’a Griffina. W zamian za skrzydłowego C’s musieliby odesłać Jae Crowdera i Marcusa Smarta albo Avery’ego Bradleya. Griffin ma opcję zawodnika na sezon 2017/2018, a to oznacza, że latem tego roku trafi zapewne na rynek wolnych agentów. C’s mogą nie chcieć ryzykować w ten sposób.

W międzyczasie osłabło zainteresowanie Celtics Jimmym Butlerem i Paulem Georgem, jak podaje Zach Lowe z ESPN. Obóz zawodnika z Chicago wydaje się być pewny, że przed zamknięciem okienka do żadnej wymiany nie dojdzie. To samo jednak powtarzano w przypadku DeMarcusa Cousinsa. Chicago Bulls w międzyczasie agresywnie handlują Nikolą Miroticiem. Silny skrzydłowy znalazł się na radarze Los Angeles Clippers. Zawodnik rozgrywa przecięty sezon. Ma duże problemy z regularnością. Poza tym jego wartość ogranicza fakt, że latem będzie zastrzeżonym agentem.

Lowe z ESPN donosi również o handlowaniu przez Denver Nuggets – Wilsonem Chandlerem i Danilo Gallinarim. Za obu graczy zespół z Kolordo chciałby chronione wybory w pierwszej rundzie draftu. Skrzydłowi mają interesującą wartość i zostawiają sporo miejsca do popisu generalnemu menadżerowi Bryłek. Natomiast Utah Jazz testują wartość Derricka Favorsa. Zawodnik nie grał wiele w tym sezonie przez problemy zdrowotne. Poza tym przy rozwoju duetu Hayward-Gobert, jego rola nie będzie już taka sama.

NBA: Gorący temat – okienko transferowe i możliwe wymianySubscribe
Powiadom o
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Cikos
Cikos
21 lutego 2017 09:23

Jak faktycznie Boston oddadza ten pakiet za Griffina to beda idiotami.

Arti
Arti
21 lutego 2017 10:44
Odpowiedz  Cikos

I dlatego tego nie zrobią. Danny już powiedział, że nie interesują ich wymiany na pół roku. W Bostonie, żadnego dealu nie będzie a ruszy się dopiero po PO gdy na rynek wejdą FA. Mówiłem, że Butler nie jest celem Celtics, ich priorytetem jest pozycja rim protectora bez tego nie ma o co walczyć w PO.

Martin
Martin
21 lutego 2017 11:56
Odpowiedz  Arti

Wątpię by wogóle Butler był zainteresowany przejściem do BOS.
Wspominałem wcześniej że CHI powinni budować drużynę w oparciu o niego.
W CHI na tę chwilę mamy kilka osób w około których toczą się rozmowy: Rondo, Mirotić, Gibson (koniec umowy i marne szanse na przedłużenie bardziej ze strony zarządu – co dla mnie jest nie zrozumiałe), gdzieś przelatywały informacje też o Lopezie ale to raczej w większej wymianie i to w której brałoby udział 3 ekipy.
Albo w ostatnich 2 dniach będzie rewolucja albo delikatna ewolucja i ta opcja wydaje się pewniejsza.

KamilS
KamilS
21 lutego 2017 10:45

Rose za Rubio, mam nadzieje że to się uda. NYK dostaliby wreszcie PG z przeglądem pola, wysokim IQ i chętnie dzielącego się piłką. Kiepski rzut można mu wybaczyć w Knicks jest kilku gości potrafiących rzucać wiec Rubio dobrze by się tam wpasowal. Jestem na Tak !

Wojtek
Wojtek
22 lutego 2017 20:22
Odpowiedz  KamilS

Gdyby Thibs rzeczywiscie wymienil rubio na rose’a to powinien byc natychmiast zwolniony , po co w minny upadła gwiazda rose’a?? Gdyby to przeszlo to NYK zrobiloby chyba swoj najlepszy transfer od 20 lat

AM
AM
21 lutego 2017 17:15

Zakładam, że dobwymiany Rubio- Rose nie dojedzie. Dla Minnesoty OK. Ale czy w NY są aż tak głupi… chyba że Rubio w pakiecie z pickami… ale z kolei czy w TWolves są aż tak zdesperowani….