TVP Sport lubi w święta wracać do meczów NBA z lat 90-tych. Tak było i w tym roku. 26 grudnia wyemitowano fragmenty Meczu Gwiazd z 1991 roku z oryginalnym komentarzem Marka Rudzińskiego i Włodzimierza Szaranowicza. W studiu natomiast Przemysław Babiarz i Ryszard Łabędź wspominali lata 90′ i to jaką popularnością cieszyła się wtedy koszykówka.


W Meczu Gwiazd w 1991 roku wystąpił oczywiście Michael Jordan, ale co ciekawe zabrakło w tym gronie Scottie Pippena, który został wybrany do All Star Game rok wcześniej. Charles Barkley grał jeszcze w Philadelphia 76ers, a w pierwszej piątce Wschodu wystąpił Bernard King z Washington Bullets. Spotkanie zostało rozegrane w Charlotte, a MVP został Barkley.

Rok 91 to odległe czasy nawet dla obecnych 30-40-latków, którzy wychowali się na NBA lat 90′. Konkurs Wsadów wygrał wtedy Dee Brown z Boston Celtics, a najlepszy w „trójkach” okazał się Craig Hodges z Chicago Bulls.

Statystyki spotkania WschódZachód z 1991 roku znajdziecie tutaj.

Mecz sprzed blisko 30 lat komentowany wtedy przez Marka Rudzińskiego i Włodzimierza Szaranowicza oraz studio nagrane współcześnie z udziałem Przemysława Babiarza oraz Ryszarda Łabędzia znajdziecie na stronie TVP Sport pod tym adresem.

Dwa mecze z 1997 roku

Rok temu TVP Sport przypomniała dwa spotkania z 1997 roku. Pierwsze to było starcie pomiędzy Chicago Bulls (m.in. z Michaelem Jordanem i Scottie Pippenem), a Orlando Magic (m.in. z Anfernee Hardaway) z sezonu zasadniczego, które odbyło się 16 lutego 1997 roku.

Drugi mecz to rywalizacja Houston Rockets (min. Hakeemem Olajuwonem, Charlesem Barkleyem i Clydem Drexlerem) i Utah Jazz (m.in. Karl Malone i John Stockton) z play-offów. Był to finał konferencji Zachodniej (mecz numer 4) z pamiętną końcówką, ale nie podaję wyniku, gdyby ktoś chciał te mecze obejrzeć!

Poza meczami z komentarzem sprzed lat można też posłuchać wspomnień obecnych w studiu przed rokiem Włodzimierza Szaranowicza i Ryszarda Łabędzia. Program w specjalnym studiu prowadził Przemysław Babiarz.

Mecze BullsMagic i RocketsJazz można zobaczyć na TVP Sport tutaj oraz na YT poniżej.

Statystyki z meczu BullsMagic z 16.02.1997 – tutaj.

Statystyki z meczu RocketsJazz z 25.05.1997 – tutaj.

Fanów NBA zapraszamy do specjalnej grupy dyskusyjnej PROBASKET na Facebooku. Jest nas tam już ponad 2000!

Lubisz historię NBA? Pamiętasz lata 90′? A może chcesz się o nich dowiedzieć więcej? Zapraszamy do specjalnej kategorii „Historia NBA” na PROBASKET.

Warto też obejrzeć materiał z 2013 roku o magii NBA lat 90′.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments