Milwaukee Bucks mają najlepszy bilans w lidze, historycznie dobrą defensywę i Giannisa Antetokounmpo. Jednak wysoki Toronto Raptors – Serge Ibaka – twierdzi, że w siedmiomeczowej serii, zespół z kanada nie stoi na przegranej pozycji.


Według mnie możemy im się skutecznie przeciwstawić. Mamy odpowiedni styl gry, mamy wysokich zawodników. Mają kogoś takiego jak Giannis, a żeby z nim rywalizować, musisz mieć odpowiedni rozmiar i dobrze poruszać się na parkiecie. Wszystko to mamy. Oczywiśnie, żeby go zatrzymać potrzebujesz całej armii, ale przynajmniej musisz mieć kogoś, kogo będzie mógł zobaczyć… Znacie jego styl gry, lubi wchodzić pod kosz – powiedział Ibaka.

Jeśli jednak zobaczy na swojej drodze znaczącą przeszkodę, będzie musiał się zastanowić, wtedy łatwiej pomóc koledze w obronie. Mamy OG-a Anunoby’ego, Pascala Siakama, Marca Gasola i mnie – dodał.

W poprzednim roku Toronto wygrało z Bucks w finale Konferencji Wschodniej, pomimo tego, że przegrało dwa pierwsze spotkania. Jednak od tego momentu z zespołem pożegnał się Kawhi Leonard, który w głównej mierze odpowiadał za krycie Greka. Mimo to Raptors w dalszym ciagu bronią na wysokim poziomie. Trener Nick Nurse może wysyłać w bój przeciwko Gianniosowi kilku naprawdę dobrych defensorów.

Bucks wygrali dwa spotkania sezonu regularnego z Raptors dwucyfrową różnicą punktów. Oba zespoły zmierzą się jeszcze raz, tym razem na neutralnym gruncie, 10 sierpnia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here