Jedni powiedzą, że jego wartość jest przeceniana, inni z kolei będą się upierać, że Kyle Kuzma dopiero wchodzi na wyżyny swojego talentu i już podczas zbliżających się play-offów może potwierdzić swoją wysoką wartość. Los Angeles Lakers mocno na niego liczą. 

Pierwszy mecz kontrolny Los Angeles Lakers nie potoczył się po myśli zawodnika. Trafił 4/13 z gry i zanotował 9 punktów. Był wyraźnie niezadowolony ze swojej postawy, choć na przestrzeni krótkiej kariery Kyle’a Kuzmy wiele razy zarzucano mu beztroskę. Życie towarzyskie i blichtr LA miały przysłonić zawodnikowi cel, jakim na tym etapie przygody z koszykówką miał być jego rozwój. Kuzma często lądował w nagłówkach TMZ, gdzie omawiano jego przygody miłosne.

Tymczasem w LA starają się wycisnąć z Kuzmy wszystko, co oferuje jego talent, a oferuje wiele. Trener Frank Vogel doskonale wie, że LeBron James stoi na straży dyscypliny w zespole i jeśli lider zobaczy, że Kuzma nie zapewnia Lakers tyle ile może, na pewno powie mu co o tym myśli. Sportowa złość Kuzmy po pierwszym meczu sparingowym wyszła w starciu poprzedniej nocy, gdy przeciwko Orlando Magic zanotował 25 punktów trafiając 5 trójek i 10/13 z gry.

W pierwszej kwarcie spotkania Kuzma wszedł z ławki za Kentavious Caldwella-Pope’a i trafił pierwsze cztery trójki. Nieregularna forma Kuzmy w dotychczasowych etapach sezonu regularnego w dużej mierze wynikała z kontuzji kostki, jakiej nabawił się trenując z reprezentacją USA latem ubiegłego roku. Konieczność uporania się z urazem wybiła go z naturalnego treningowego rytmu i wracał do gry w pośpiechu, starając się jak najszybciej sprostać oczekiwaniom sztabu oraz kolegów.

To wprowadziło nerwowość, która przekładała się na spore wahania formy wychowanka Utah. W trakcie ostatnich czterech miesięcy nadrobił wiele zaległości, budując formę fizyczną. – Możliwość odbycia tego treningu na pewno mi pomogła – mówił w ostatniej rozmowie. W LA liczą jednak na to, że wraz z doświadczeniem przyjdzie jakość, która uczyni Kuzmę godnym zaufania. To w jego ręce może wpaść wiele piłek decydujących o losach meczu już w fazie play-off.

NBA: Raptors mogą pokonać Bucks?